اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35019 مورخ:[1397-05-07 13:47:01]
 پیش‌بینی برداشت 300 هزار تن هلو و شلیل در مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

پیش‌بینی برداشت 300 هزار تن هلو و شلیل در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به کشت 15 هزار هکتار انواع محصولات سیاه ریشه(هلو و شلیل)در استان، پیش‌بینی کرد، امسال 300 هزار تن محصول از این باغات برداشت شود.

به گزارش مازند اصناف؛ عزیزالله شهیدی‌فر پیش از ظهر امروز در نشست معاونان تولیدات گیاهی و مدیران زراعت استان‌های برتر تولید کننده کلزا در کشور که در سالن اجتماعات اداره کل شیلات مازندران برگزار شد، با اشاره به جایگاه استان در بخش تولیدات کشاورزی، اظهار کرد: مازندران در تولید مرکبات، کیوی، گل و گیاهان زینتی و گیاهان دارویی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد و در بخش غلات و در تولید برنج به عنوان محصول استراتژیک، پیش بینی می‌شود، علیرغم کم آبی، 5 الی 6 درصد افزایش تولید را امسال داشته باشیم.

وی با اشاره به کشت 15 هزار هکتار انواع محصولات سیاه ریشه(هلو و شلیل)در استان، پیش بینی کرد، امسال 300 هزار تن محصول از این باغات برداشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تاکید به اینکه در تولید دانه‌های روغنی در سال‌های گذشته فراز و نشیب‌های زیادی صورت گرفت، تصریح کرد: در حال حاضر در این زمینه در شرایط خوبی از لحاظ کشت کلزا و برداشت قرار داریم، به طوری که در سال قبل در 18 هزار هکتار برداشت دانه روغنی داشتیم.

شهیدی‌فر افزود: استان مازندران به عنوان دومین استان برتر تولید کلزا در کشور است و طی سال‌جاری با 32 هزار تن تولید، نقش مهمی در تولید و تامین روغن سالم کشور دارد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح دانه‌های روغنی کشور نیز با بیان اینکه امروز کشور از لحاظ بین اللملی در شرایط سخت و دشواری قرار دارد که همه دشمنان در تلاشند تا با توطئه‌های مختلف نظام را هدف قرار دهند، اظهار کرد: در این شرایط وظیفه همه ما از جمله برنامه ریزان بخش کشاورزی، استقلال اقتصادی که مهمترین رکن استقلال کشور است، می‌باشد.

علیرضا مهاجر گفت: پیرو سیاست‌های مسئولان نظام بایستی با تکیه به تولیدات داخلی خود، روی پای خودمان بایستیم و در این زمینه برنامه ریزی برای افزایش تولید دانه های روغنی و کلزا بسیار مهم است و همه باید تلاش مضاعف کنیم.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا