اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35002 مورخ:[1397-05-03 11:44:01]
 کشف 29 میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران
معاون فرماندهی انتظامی مازندران اعلام کرد

کشف 29 میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران از کشف 29 میلیارد و 837 میلیون ریالی انواع کالای قاچاق در استان طی ماه گذشته در سطح استان خبر داد.


به گزارش مازند اصناف؛ علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال در حمایت از کالای ایرانی طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح استان به اجرا درآمد، از کشف 29 میلیارد و 837 میلیون ریالی انواع کالای قاچاق در استان طی ماه گذشته در سطح استان خبر داد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران در این زمینه از دستگیری 136 نفر از قاچاقچیان کالا در استان طی یک ماهه گذشته خبر داد و افزود: در این راستا 26 هزار و 300 نخ سیگار خارجی قاچاق، 7 هزار لیتر نفت سفید قاچاق، 11 دستگاه کولر، 2 هزار و 420 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و یک‌هزار و 880 لیتر سموم شیمیایی قاچاق د از قاچاقچیان کشف شده است.

باقری خاطرنشان کرد: 23 هزار و 400 قلم لوازم پزشکی، 42 تن چوب و 2 هزار و 500 شاخه گل و گیاه تزئینی، یک‌هزار عدد قرص و داروی غیرمجاز و 88 عدد لوازم یدکی قاچاق از دیگر کالاهای قاچاق کشف شده در استان طی این مدت بوده است.

وی تصریح کرد: ارزش ریالی کل کالاهای قاچاق کشف شده 29میلیارد و 837 هزار ریال بوده که به سازمان اموال تملیکی استان تحویل شد.

این مسئول در ادامه با اشاره به این که قاچاق کالا تخریب زیر بنای اقتصاد کشور و نادیده گرفتن حق نسل فردا است، اذعان داشت: هدف پنهان قاچاق رشد تجمل گرایی، مصرف زدگی و نابود کردن اقتصاد ملی است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه ریزی های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

وی در پایان با اشاره به این که قاچاق یک پدیده خلاف شرع و قانون است و مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت در کشور است و همه آحاد جامعه برای مقابله با آن مسؤول هستند از مردم خواست؛ برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری کرده و هرگونه اطلاعات واخباری را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام دارند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا