اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34997 مورخ:[1397-05-02 12:18:01]
 افزایش 15 درصدی نرخ دستمزد شالیکوبی‌ها در مازندران
رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران مطرح کرد

افزایش 15 درصدی نرخ دستمزد شالیکوبی‌ها در مازندران

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران با بیان اینکه طی دو سال اخیر و با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌ها، هیچ‌گونه اقدامی در خصوص نوسازی و تجهیز شالیکوبی‌های سنتی استان و تبدیل آن به شالیکوبی‌های مدرن انجام نشده است، گفت: نرخ دستمزد شالیکوبی‌های استان در مقایسه با سال قبل، 15 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش مازند اصناف؛ سیدتقی جعفریان در گفت‌وگو با بلاغ، اظهار کرد: بخش کشاورزی در مازندران نیاز به توجه جدی و عملیاتی دولت، بویژه وزارت جهاد کشاورزی دارد.

وی افزود: غالب کارخانه‌های ما سنتی و قدیمی‌اند، دستگاه‌های ما هم در شالیکوبی‌ها فرسوده، دستگاه‌های موجود در بازار هم چینی است و تمامی این موارد، ضایعات برنج ما را بالا می‌برد.

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران با اعلام ضرورت نوسازی و بهسازی شالیکوبی‌های استان، خاطرنشان کرد: طی دو سال اخیر و با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌ها، هیچ‌گونه اقدامی در خصوص نوسازی و تجهیز شالیکوبی‌های سنتی استان و تبدیل آن به شالیکوبی‌های مدرن انجام نشده است.

جعفریان با بیان اینکه بیش از  یک‌هزار و 200 شالیکوبی در استان در حال فعالیت هستند بیان کرد: بیشترین تراکم شالیکوبی‌ها در مازندران، در شهرهای آمل، محمودآباد، فریدونکنار، ساری، نکا و جویبار وجود دارد.

وی اظهار کرد: باوجود اینکه شالی طی سال جاری هم در آمده اما هنوز شالی‌های سال گذشته در برخی شالیکوبی‌ها وجود دارد که غالب این شالی‌ها مربوط به رقم طارم است.

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران در پایان در خصوص تغییر نرخ دستمزد شالیکوبی‌ها نسبت به سال گذشته گفت: نرخ دستمزد شالیکوبی‌های استان در مقایسه با سال قبل، 15 درصد افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا