اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34996 مورخ:[1397-05-01 13:15:01]
تمام مطالبات رانندگان در حال رفع شدن است/ دستگاه انتظامی با متخلفان برخورد قاطع کند
رئیس اتحادیه حمل و نقل تعاونی مازندران:

تمام مطالبات رانندگان در حال رفع شدن است/ دستگاه انتظامی با متخلفان برخورد قاطع کند

رئیس اتحادیه حمل و نقل تعاونی مازندران با بیان اینکه امنیت کامل در سطح استان برقرار است و تمامی مطالبات اعلام شده از سوی رانندگان در حال پیگیری و انجام است، گفت: از همین جا اعلام می‌کنیم دولت و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی با متخلفان برخورد کنند.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدعلی فرجی  درباره احتمال برگزاری تجمعات اعتراض‌آمیز رانندگان طی روز جاری در استان اظهار کرد: امنیت کامل در سطح استان برقرار است و تمامی مطالبات اعلام شده از سوی رانندگان در حال پیگیری و انجام است.

وی افزود: از همین جا اعلام می‌کنیم دولت و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی با متخلفان برخورد کنند.

رئیس اتحادیه حمل و نقل تعاونی مازندران با بیان اینکه مشکل اصلی رانندگان بحث بیمه‌ای بود که مبنای اعتراضات این صنف بود، اظهار کرد: 13.5 درصد از 27 درصد سهم بیمه تأمین اجتماعی راننده را دولت موظف بود تا پرداخت کند یعنی 50 درصد حق بیمه، اما با عدم تحقق این موضوع، تأمین اجتماعی به صورت یک طرفه این قرار داد را لغو و کل مبلغ بیمه بر گردن راننده افتاد و حق بیمه 200 هزار تومانی به 400 هزار تومان رسید که صدای کامیون‌داران را در آورد.

فرجی ادامه داد: پس از اعتراضات این موضوع نیز به روال قانونی برگشت کرد و دولت قبول به پرداخت سهم حق بیمه خود کرد و این مشکل نیز در مسیر مرتفع‌سازی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: مشکل دوم رانندگان در اعتراضات اخیر موضوع بیمه بازنشستگی بود که این موضوع نیز با افزایش 600 هزار تومانی پایه حقوق بازنشستگی در حال رفع است.

رئیس اتحادیه حمل و نقل تعاونی مازندران اضافه کرد: کرایه‌ها هم که محل اعتراضات اخیر بود در سراسر کشور براساس تن کیلومتر محاسبه می‌شود و همین روزها اطلاع‌رسانی می‌شود.

این مسئول ادامه داد: با حدود 80 شرکت متخلف در بنادرها برخورد و در برخی از این واحدها بسته شد. البته کرایه هم از 20 تا 100 درصد در برخی نقاط با افرایش روبرو شد و این مطالبه هم در حال انجام است.

فرجی افزایش قیمت لاستیک و لوازم یدکی را از دیگر موضوعات مورد گلایه کامیون‌داران برشمرد و بیان کرد: قرار است با تخصیص ارز دولتی بخشی از نیازها را با واردات تأمین کنیم و از سویی دیگر با آزادسازی 12 هزار لاستیک که در بنادر و انبارها با قیمت قدیم ذخیره بود، بنا است تا در اختیار رانندگان قرار گیرد.

وی افزود: البته در این بخش تخصیص 40 درصد از تولیدات داخلی لاستیک به انجمن‌ها و همچنین تخصیص حواله به استان‌ها که به صورت نقدی تا 300 هزار تومان زیر قیمت بازار است، از دیگر اقدامات در این بخش جهت پاسخگویی به مطالبات کامیون‌داران و جلوگیری از افزایش قیمت محسوب می‌شود.

رئیس اتحادیه حمل و نقل تعاونی مازندران در پایان گفت: کل مطالبات رانندگان در حال رفع شدن است و به زودی در شرف انجام قرار دارد و هرگونه اعتراضی در این خصوص، با برخورد جدی دولت و دستگاه امنیتی صورت گیرد.

گفتنی است طی روزهای اخیر شایعات متعددی مبنی بر اعتصابات دوباره کامیون‌داران در کشور به گوش می‌رسید که با توجه به اعلام روز یکم مرداد ماه برای تحقق مطالبات، این تاریخ هم به عنوان روز اعتصابات در موج دوم محتمل شمرده می‌شد که با پیگیری دولت و دستگاه‌های مربوطه در مرتفع‌سازی مطالبات رانندگان، آرامش بر کشور حاکم است و هیچ اعتراضی تاکنون در هیچ جای کشور گزارش نشده است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا