اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34968 مورخ:[1397-04-20 11:46:01]
تراز مثبت مالی مواد معدنی در مازندران
رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران اعلام کرد

تراز مثبت مالی مواد معدنی در مازندران

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران از صادرات ۱۰ میلیارد دلار مواد معدنی سال قبل در کشور خبر داد و گفت: تراز مالی مواد معدنی استان مثبت شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ هادی حمیدیان در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: به دلیل نزدیک بودن به بازار مصرف دنیا، سال قبل رشد صادرات را شاهد بودیم و تراز مواد معدنی مثبت شد و پنج میلیارد دلار مواد معدنی وارد و ۱۰ میلیارد دلار مواد معدنی صادر کردیم.

وی با بیان اینکه شمار فارغ التحصیلان بخش معدن در استان زیاد است اظهار داشت: هزار و ۵۰۰ عضو نظام مهندسی معدن در استان وجود دارد درحالی که شمار معادن استان ۱۴۰ واحد بوده و از این تعداد ۱۱۷ واحد فعال هستند.

حمیدیان افزود: در معدن فقط مسئول فنی به صورت دائم فعال است و سایر مشاغل به صورت غیردائم و در قالب تهیه طرح فعالیت می کنند و طرح اکتشاف و عملیات نقشه بردار توسط افراد و مهندسان عضو نظام مهندسی معدن انجام و در سال حدود برای ۴۰۰ تا ۵۰۰ مهندس معدن اشتغال ایجاد می شود.

رئیس سازمان مهندسی معدن مازندران یادآور شد: معدن کاری اهمیت زیادی دارد و در تهیه همه ملزومات زندگی و وسایل مواد معدنی استفاده می شود و معدن سبب توسعه و اشتغال می شود و صنایع پایین و بالادستی زیادی را فعال خواهد کرد و زنجیره ارزش افزوده آن زیاد است.

رئیس سازمان مهندسی معدن مازندران با عنوان معدن سبب توسعه پایدار در کشور می شود گفت:از ۶۸ نوع ماده معدنی ۱۷ ماده معدنی در استان مازندران وجود دارد و می توانیم استخراج کنیم.

وی با بیان اینکه رتبه اول منابع فلورین کشور داریم گفت: همچنین دومین منابع ذغال سنگ کشور را داریم و ۴۸ هزار مترمربع از وسعت استان را منابع ذغال سنگ تشکیل می دهد.

وی قیمت، تولید و ایمنی ذغال سنگ را از مهمترین مشکلات فراروی برشمرد و خواستار پیگیری لازم از سوی مسئولان مرتبط شد و گفت: احتمال از دست دادن اشتغال و بروز حوادث در معادن ذغال سنگ وجود دارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا