اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34955 مورخ:[1397-04-15 02:53:01]
 دولت‌مردان دغدغه‌ای برای صادرات ندارند/وابستگی به دلار و ارز کاهش یابد
رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

دولت‌مردان دغدغه‌ای برای صادرات ندارند/وابستگی به دلار و ارز کاهش یابد

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات باید توسط مدیران ملی حل و فصل شود،‌ گفت: دولت‌مردان دغدغه‌ای برای صادرات ندارند.

به گزارش مازند اصناف؛ عبدالله رضیان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مازندران که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانداری برگزار شد اظهار کرد: وضعیت نفت و مشکلاتی که در تامین ارز داریم، نیاز امروز ما این است که فرمایشات مقام معظم رهبری را جدی بگیریم.

وی با اعلام اینکه وابستگی به دلار و ارز را کاهش دهیم، تصریح کرد: صادرات محور بوده و واردات را کاهش دهیم.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اعلام اینکه برنامه‌های خوبی توسط استاندار مازندران در دستور کار است، گفت: بسیاری از مشکلات باید توسط مدیران ملی حل و فصل شود.

وی اضافه کرد: مازندران سالیانه 2.5 میلیون تن مرکبات دارد، مصرف ما در کشور حدود 2 میلیون و 300 هزار تن است، مازاد بر تولید باید صادر شود، در این چندین سال که تولید داشتیم، زیرساخت‌های صادرات ما مهیا نیست، ما نیاز به کانتینرهای یخچال‌دار داریم که در حال حاضر اختیار نداریم.

این مسؤول با اعلام اینکه برای برون رفت از شرایط سخت اقتصادی به مشکلات استان توجه شود، گفت: ترکیه و چین صادرات را برعهده دارند و در حالی که دولت‌مردان  دغدغه‌ای برای صادرات ندارند.

رضیان در ارتباط با مباحث زراعت چوب و گل و گیاه مشکل این است که تولید می‌شود، یادآور شد: برنامه‌ریزی برای ساماندهی محصولات تولیدی نداریم.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اعلام اینکه در حوزه اشتغال برنامه مدونی وجود ندارد، گفت: کسانی که معرفی شدند و توانمندی ندارند افراد جدید جایگزین شوند و بانک‌ها به صورت جدی پای کار باشند.

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا