اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34940 مورخ:[1397-04-12 13:58:01]
 مسؤولان دست و پاگیر تولید نباشند/80 درصد مصوبات حمایت از تولید روی کاغذ می‌ماند
عضو هیأت مدیره کانون کارفرمایان مازندران:

مسؤولان دست و پاگیر تولید نباشند/80 درصد مصوبات حمایت از تولید روی کاغذ می‌ماند

عضو هیأت مدیره کانون کارفرمایان مازندران با اعلام اینکه تحریم‌های داخلی علیه تولید و صنعت بسیار کارسازتر از تحریم‌های خارجی از سوی استکبارگران و غربی‌ها است، گفت: مسؤولان و مدیران به جای حمایت، دست و پاگیر تولید نباشند.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدتقی جوادی بعد از ظهر امروز در نشست صنعتگران این شهرستان به مناسبت روز صنعت و معدن، اظهار کرد: آمل یکی از صنعتی‌ترین شهرهای مازندران است که دارای چهار شهر صنعتی فاز یک و دو امامزاده عبدالله، بابکان و جمشیدآباد است.

وی افزود: وجود واحدهای صنعتی و شهرک‌های مختلف در آمل بیشتر از گذشته نقش وضعیت بحرانی و نامطلوب اقتصادی و ارزی را بر صنعتگران و تولیدکنندگان نمایش می‌دهد.

عضو هیأت مدیره کانون کارفرمایان مازندران با بیان اینکه همایش روز صنعت و معدن در حالی به یک نشست 30 نفره تولیدکنندگان تبدیل شد که سال‌های گذشته با شرکت بالغ بر 400 تولیدکننده همراه بود، تصریح کرد: بزرگان صنعت آمل در حالی روز صنعت و معدن را جشن گرفتند که با گذشت چهار ماه از سال جدید مواد اولیه برای کار کردن ندارد ولی هزینه‌های حقوق ماهیانه پرسنل، حق بیمه تامین اجتماعی، مالیات و هزینه مصرف انرژی را می‌پردازند.

این مسؤول با اشاره به عدم مقاومت تولیدکنندگان و صاحبان صنعت در شرایط نامساعد اقتصادی کشور، بیان کرد: شهرک صنعتی امامزاده آمل با دارا بودن دو فاز بزرگترین شهرک صنعتی مازندران محسوب می‌شود که در از بین بیش از 200 واحد تولیدی و صنعتی حدود 50 تا 70 واحد با توان 20 تا 70 درصد وضعیت موجود فعالیت دارند.

جوادی با بیان اینکه مشکل عمده تولید و صنعت کشور تحریم‌های خارجی از سوی آمریکا، استکبار و حرف‌های ترامپ نیست، ادامه داد: بلکه تحریم‌های داخلی و کارشکنی‌ها بسیار قدرتمندتر از تحریم‌های خارجی و فشارهایی ناشی از سوی دشمنان خارجی است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از بانک‌ها و مدیران کشور در راستای اهداف دشمنان و همسو با آنها گام برمی‌دارند هر چند اگر استکبارگران از مشکلات داخلی در زمینه اقتصادی کشور ایران خبر داشتند دست از هزینه در این بخش برمی‌داشتند.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان آمل با اعلام اینکه بیش از 80 درصد مصوبات مجلس شورای اسلامی و هیات دولت در راستای حمایت از تولید اجرا نمی‌شود و در حد کاغذ و مصوبه باقی می‌ماند، بیان کرد: امید داریم بسیاری از مسؤولان داخلی به جای کمک به تولیدکننده قفل‌هایی بر دست و پای صنعت و تولید نبندند و به جای ایجاد تحریم‌های داخلی صنعت و تولید را برای ایجاد پیشرفت و ترقی کشور آزاد بگذارند.

جوادی گفت: با حمایت مدیران و کمک آنها به تولید و صنعت هیچ تحریم خارجی کارساز نبوده و بزرگان استکبار و غرب علیه ایران هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

 

 

*تولید و صنعت کشور در وضعیت بحرانی و وحشتناک قرار دارد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز گفت: هم‌اکنون تولید و صنعت کشور در وضعیت بحرانی و وحشتناک قرار دارد و باید در این شرایط سخت و حساس صنعتگران دست به تجمیع افکار برای گره‌گشایی مشکلات بزنند.

سید مجتبی رضوی اظهار کرد: وضعیت صنعت و معدن این روزها بسیار تأسف‌بار است و نمی‌توان از این وضعیت ناخوشایند صحبت نکرد.

وی با اعلام اینکه تولیدکنندگان و صنعتگران از وضعیت فعلی صنعت کامل با خبر هستند، افزود: در شرایط بسیار سخت بحران و وحشتناک قرار داریم و همانند ان است که در بیابان و کویر به دنبال آب باشیم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام اینکه این روزها هم از جنبه‌های بازار، رونق ان، مسایل بانکی و مسائل اداری در تنگنا بوده و دچار مشکل هستیم، تصریح کرد: این مهم دلیل بر ناامیدی نیست البته هم‌اکنون در وسط راه قرار داریم که نه راه پس داشته و نه راه پیش داریم.

این مسؤول با بیان اینکه در شرایط بحرانی اقتصادی و ارزی به دنبال کورراه هستیم تا مجموعه خود را پیش برده و از همه امکانات موجود در این بین بهره بگیریم، گفت: هم‌اکنون بندهای موجود در ستاد تسهیل به احکامی لازم‌الاجرا تبدیل شده و با تبدیل به قانون از مبنای اختصاص تسهیلات بر اساس مقاصد سازمانی خارج شد.

رضوی بیان کرد: باید در شرایط حساس اقتصادی در کنار هم، باهم و همگام با هم گام برداریم و دست به تجمیع افکار بزنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها با حضور استاندار مازندران به همراه مطرح کردن مسایل و مشکلات فراوان، گفت: در مورد اصل وثیقه و بند "و" ماده 16 در مورد بانک‌ها اقدامات خوبی انجام شد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با تأکید بر اینکه بسیاری از مسؤولان رده بالا از معنای واقعی خیلی از واژه‌ها در صنعت و تجارت آگاهی ندارند، گفت: امسال همانند سال‌های گذشته سختی و مشکلات فراوان داریم و باید با تدبیر و اندیشیدن راه حل به دنبال باز کردن گره‌ها باشیم.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا