اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34913 مورخ:[1397-04-07 19:52:01]
گرفتن هر وجهی جز پول بیمه و کتاب ممنوع است/ بلاتکلیفی ۷۶۳ معلم حق التدریس در استان
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

گرفتن هر وجهی جز پول بیمه و کتاب ممنوع است/ بلاتکلیفی ۷۶۳ معلم حق التدریس در استان

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران گفت: وضعیت ۷۶۳ معلم حق‌التدریس پیش‌دبستانی در استان مشخص نیست و منتظر مصوبه و ضوابط برای جذب آنان هستیم.

به گزارش مازند اصناف؛ عسگری نیکزاد در نشست با خبرنگاران درباره مربیان حق‌التدریس بابیان اینکه مربیان باید بر اساس ضوابط و شرایطی جذب شوند؛ گفت: در استان ۵۱۱ نفر به‌صورت حق‌التدریس جذب شدند و ۷۶۳ نفر همچنان بلاتکلیف هستند.

نیکزاد درباره تغییر و تحول در آموزش‌وپرورش استان افزود: تغییرات و تحول، کاری و تخصصی خواهد بود و تحت تأثیر مسائل سیاسی قرار نخواهیم گرفت.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران درباره دریافت وجه هنگام ثبت‌نام دانش آموزان بابیان اینکه دریافت وجه هنگام ثبت‌نام طبق قانون ممنوع است اظهار کرد: گرفتن هر وجهی جز پول بیمه و کتاب ممنوع است.

وی بابیان اینکه نباید مانع مشارکت و کمک داوطلبانه خانواده‌ها به مدارس شد با اشاره به وضعیت مالی دولت افزود: باید خانواده‌ها در امر تحصیل فرزندان مشارکت داشته باشند و آموزش‌وپرورش را یاری دهند؛ اما اصالت دریافت وجه از خانواده‌ها برای ثبت‌نام ممنوع است.

نیکزاد درباره تعیین شهریه مدارس غیرانتفاعی با عنوان اینکه نظارت روی شهریه این مدارس انجام می‌شود؛ گفت: شهریه مدارس غیرانتفاعی طبق ضوابطی است و خانواده‌ها دریافت وجه اضافه را گزارش کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران عنوان کرد: نرخ شهریه مدارس غیرانتفاعی طبق استانداردهایی ازجمله فعالیت‌های فوق‌برنامه، تجهیزات، شرایط منطقه‌ای و نرخ تورم رسمی توسط شورای سیاست‌گذاری وزارت آموزش‌وپرورش انجام می‌شود و هیچ دخل و تصرفی توسط مدیر و مؤسس انجام نمی‌شود.

وی با اشاره به استقرار پایه ۱۲ در سال جاری متذکر شد: هنرستان‌ها نیز در سال تحصیلی جاری سه‌ساله خواهند شد ازاین‌رو به فضا در بخش کلاس و کارگاه و تجهیزات نیاز داریم.

نیکزاد ادامه داد: از آبان سال قبل به مدیریت کردن در این بخش توجه کردیم و شرایط را به‌گونه‌ای پیش ببریم تا دانش آموزان آسیب نبینند.

وی با اشاره به اینکه بیش از سه هزار نفر از فرهنگیان سال جاری بازنشسته می‌شوند اذعان کرد: سعی کردیم همکاران به مدت یک سال فعالیت را استمرار دهند و نیمی از این همکاران در سال جاری فعالیت خواهند کرد.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا