اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34898 مورخ:[1397-04-02 14:50:01]
وزیر جهاد کمبود شدید کود شیمیایی برای کشاورزان را پیگیری کند
دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس:

وزیر جهاد کمبود شدید کود شیمیایی برای کشاورزان را پیگیری کند

دبیر اول کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کمبود شدید کود شیمیایی در کشور سبب نارضایتی کشاورزان شده است و در این رابطه وزیر جهاد کشاورزی باید اقدام عاجلی برای رفع این مشکل انجام دهد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با اشاره به کمبود شدید کود شیمیایی برای کشاورزان اظهار داشت: این مساله در کشور ایجاد مشکل کرده است و وزارت جهاد کشاورزی در این رابطه باید پاسخگو باشد.

وی افزود: در پی مشکلاتی که در اثر حمل و نقل کود شیمیایی ایجاد شده است کشاورزان کشور به ویژه در مناطق شمالی کشور با کمبود کود شیمایی مواجه شدند.

دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه اکنون فصل مصرف کود شیمیایی برای کشت بهاره است و به ویژه برای کشت برنج در این رابطه کشاورزان کشور با مشکل مواجه شده‌اند.

شاعری ادامه داد: بنابراین وزارت جهاد کشاورزی باید نسبت به تامین و توزیع منابع کود شیمیایی اقدام عاجل صورت دهد. و جلوی این نارضایتی کشاورزان را بگیرد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: در صورت ادامه روند فعلی قطعا با کاهش تولید محصولات کشاورزی روبرو خواهیم بود.

دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکر کمیسیون متبوعش به وزیر جهاد کشاورزی در این خصوص گفت: ما طی این تذکر خواستار دستورات لازم از سوی وزارت جهاد کشاورزی شدیم تا با هماهنگی شبکه حمل و نقل هر چه سریعتر برای حل این مشکل اقدام ویژه‌ای صورت گیرد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا