اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34886 مورخ:[1397-03-30 19:15:01]
برخورد قاطعانه با تخلف‌های ارزی/ همه در برابر فساد و تخلف بایستیم
استاندار مازندران اعلام کرد

برخورد قاطعانه با تخلف‌های ارزی/ همه در برابر فساد و تخلف بایستیم

استاندار مازندران با اشاره به این که قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان و خارج از این قیمت، تخلف است و قاطعانه برخورد می شود، گفت: اصناف حق ندارند قیمت کالاهایشان را به بهانه افزایش قیمت دلار، افزایش دهند.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد اسلامی بعد از ظهر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان این که مبارزه با این پدیده ها، مبارزه به معنای واقعی کلمه است، اظهار کرد: شرایط و محیط جامعه، کسب و کار و اشتغال بگونه ای باید فراهم باشد تا احساس نیاز به قاچاق از میان برود.

وی با اشاره به این که عدم توقف تولید، هدف واقعی در سال حمایت از کالای ایرانی است، یادآور شد: امسال؛ سالی است که باید از توقف تولید و خروج آن از مدار با جدیت جلوگیری شود.

مقام عالی دولت در استان، با اشاره به این که تصمیم شجاعانه و قاطعانه دولت در خصوص ارز باید با شجاعت در مازندران دنبال شود، خاطرنشان ساخت: خرید و فروش ارز، فساد است و با فعل فساد باید با جدیت مبارزه شود.

این مسئول با بیان این که بانک مرکزی، حوائج ارزی افراد را بر اساس ضوابط تامین می کند، ابراز داشت: هر واحد تولیدی که نیازمند ارز بوده مورد حمایت قرار گرفته و در آینده نیز این گونه واحدها حمایت می شوند.

اسلامی با اشاره به این که قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان و خارج از این قیمت، تخلف است و قاطعانه برخورد می شود، گفت: اصناف حق ندارند قیمت کالاهایشان را به بهانه افزایش قیمت دلار، افزایش دهند.

وی بیان داشت: تمام دستگاه ها باید با التهاب موجود مقابله کنند و از مردم تقاضا داریم در این فضای کاذب از خرید کالاهایی که متاثر از التهاب موجود است ممانعت نمایند.

استاندار مازندران با بیان این که هدف اصلی دشمن، تخریب ارزش ها در جمهوری اسلامی است و باید با این توطئه مبارزه کنیم، افزود: قیمت ارز ۴۲۰۰ تومان است و تاکنون هیچ واحدی برای تهیه ارز مراجعه ننموده که مساله اش حل نشده باشد.

این مسئول با تاکید بر این که صندوق های غیرمجاز باید ساماندهی شود، گفت: غفلت از این مساله موجب خسران می شود. دشمن تمام قد به دنبال بی ارزش کردن پول ملی است و باید با این مساله در هر حوزه ای برخورد قاطع صورت گیرد.

اسلامی با اشاره به این که از دغدغه های جدی مردم مازندران و استان های شمالی؛ مبارزه با ورود برنج در زمان برداشت است، اظهار داشت: با استناد به سیاست دولت در راستای برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال 97 در حمایت از کالای ایرانی، واردات برنج در فصل برداشت به کشور ممنوع است.

وی با بیان این که در فصل برداشت برنج، ورود برنج خارجی از هر مبدایی به مازندران ممنوع است، گفت: سازمان حمل و نقل جاده ای از صدور برنج از مبادی مختلف به استان در این زمان با جدیت ممانعت کند.

استاندار مازندران با اشاره به این که با مخلوط کردن برنج خارجی با برنج بومی قاطعانه برخورد می شود، افزود: با هرگونه فساد و تخلف در این موارد باید برخورد قاطع صورت گیرد و همه باید در برابر فساد و تخلف بایستیم.

این مسئول با اشاره به ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی استان با هدف حفظ اشتغال به لزوم حل مشکلات سوخت واحدهای صنعتی مستقر در مناطق دودانگه و چهار دانگه ساری تأکید نمود.

اسلامی گفت: باید مصرف کالای ایرانی را در سال حمایت از کالای ایرانی ترویج کنیم و صدا و سیما و نهادهای فرهنگی در این راستا می توانند بسیار موثر عمل کنند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا