اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34877 مورخ:[1397-03-29 00:23:01]
طرح کارورزی موجب انتقال مهارت و تجربه می‌شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

طرح کارورزی موجب انتقال مهارت و تجربه می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: اجرای طرح کارورزی موجب انتقال مهارت و تجربه افراد جویای کار در محیط کار می شود.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد محمدپورعمران در همایش حمایت از کالای ایرانی، اظهار داشت: هر کشوری اگر بخواهد پیشرفت کند، باید اقتصاد و تدابیر امور را مردمی کند و اگر انرژی مردم در یک حوزه ورود کند به‌طور حتم آن کشور در قله‌های ترقی قرار خواهد گرفت.

وی با تأکید بر خدمت‌رسانی دولت، اظهار داشت: دولت هرچقدر کوچک‌تر باشد صلاحیت بیشتری دارد و اگر همه تصمیمات و ثروت‌های کشوری صرفاً" در اختیار دولتی باشد به انحراف کشیده می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به مشکلات کشور، بیکاری جوانان را تهدید بزرگی دانست و گفت: یکی از مشکلات مهم کشور بیکاری است که ازلحاظ عاطفی و انسانی عامل بسیاری از جرائم و انحرافات محسوب می‌شود.

محمد پور موضوع بیکاری را اولویت دانست و افزود: بیکاری ناامیدی و یأس را به جوانان القاء می‌کند.

وی با اشاره به طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی، توضیح داد: این طرح موجب افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش‌آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار است.

محمد پور افزود: در این طرح فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها که سابقه بیمه تأمین اجتماعی نداشته باشند، به‌عنوان کارورز در واحدهای پذیرنده دارای مجوز فعالیت از وزارت جهاد کشاورزی و شرکت‌های دانش‌بنیان دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، به مدت ۴ تا ۶ ماه مشغول بکار می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بابیان اینکه واحدهای پذیرنده هیچ‌گونه هزینه‌ای برای کارورزان پرداخت نمی‌کنند، عنوان کرد: علاوه براینکه در طی مدت کارورزی دولت تا سقف معادل یک‌سوم حداقل دستمزد کشور به‌عنوان هزینه به کارورز پرداخت می‌کند، تا دو سال سهم کارفرما را هم می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ۸۳ کشور دنیا از تجربه کارورزی استفاده کرده‌اند، گفت: کارآفرینان کارورزی را کار خیر و بسیار پربرکت بدانند و در این امر انسان‌دوستانِ سهیم بدانند.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا