اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34852 مورخ:[1397-03-25 19:06:01]
آمادگی بندر امیرآباد برای اجرای طرح گردشگری دریایی
در جلسه هماهنگی ارگان‌هایی دریایی در بندر امیرآباد عنوان شد

آمادگی بندر امیرآباد برای اجرای طرح گردشگری دریایی

 مرکز جست‌وجو و نجات دریایی بندر امیرآباد به‌طور شبانه‌روزی جهت ارتقای ایمنی قایق‌های تفریحی در این بندر آماده است تا طرح گردشگری دریایی در تابستان 97 نیز با موفقیت به انجام برسد.

به گزارش مازند اصناف؛ نخستین جلسه هماهنگی ارگان‌های دریایی و سازمان‌های مرتبط در اجرای طرح گردشگری دریایی تابستان ۹۷ در سواحل تحت پوشش این بندر برگزار شد.
 
در این جلسه که دبیر کمیته پیشگیری از حوادث و تلفات انسانی طرح ساحلی ۹۷ استان، نمایندگان شهرداری‌های شهرستان‌های بهشهر و نکا، دریابانی استان، حفاظت منابع آبزیان، شیلات و همچنین مدیران پلاژهای تفریحی و شرکت‌های تعاونی قایقرانی منطقه شرق مازندران حضور داشتند؛ مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بر لزوم هماهنگی همه ارگان‌ها در زمینه اجرای مناسب طرح و کاهش سوانح دریایی در مدت اجرای آن تأکید کرد.
 
سیاوش رضوانی با بیان سیاست‌های سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه توسعه گردشگری دریایی و برنامه ریزی‌های انجام‌گرفته در این زمینه گفت: اجرای طرح گردشگری دریایی تابستان ۹۷ برای نخستین‌بار مشابه طرح گردشگری نوروز، برگزاری جلسات مشترک ارگان‌ها و تشکیل گروه‌های کارشناسی بررسی سواحل و تعیین نقاط پرخطر، انجام بازرسی‌های فنی و ایمنی از شناورهای تفریحی توسط کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی، امکان‌سنجی احداث اسکله‌های تفریحی در محدوده پلاژها و استانداردسازی قایق‌های تفریحی از  اهم اهداف بندر امیرآباد در سال‌جاری است.
 
وی همچنین آمادگی شبانه‌روزی مرکز جست‌وجو و نجات دریایی، آماده به‌کار شناور جست‌وجو و نجات دریایی، ارائه خدمات جست‌وجو و نجات هوایی، استفاده از کد اعلام اضطرار ۱۵۵۰، استفاده از خدمات تشکل‌های مردم‌نهاد و همیاران ناجی، تجهیز قایق‌ها به جلیقه‌های نجات بزرگسال و کودک و همچنین تفکیک و تعیین مسیر تردد قایق‌های تفریحی با استفاده از بویه‌ها را ازجمله موارد انجام‌گرفته توسط سازمان بنادر و دریانوردی جهت ارتقای ایمنی قایق‌های تفریحی برشمرد.  
 
براساس این گزارش، در  نوروز  ۹۷ بندر امیرآباد با همکاری ارگان‌های مرتبط ، طرح گردشگری دریایی را با موفقیت و بدون هیچ‌گونه حادثه دریایی به اجرا گذاشته است.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا