اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34837 مورخ:[1397-03-22 23:09:01]
نخستین خوشه‌های برنج در مازندران به بار نشست

نخستین خوشه‌های برنج در مازندران به بار نشست

نخستین خوشه سبز رنگ برنج مازندران از نوع رقم طارم محلی پس از گذشت حدود 65 روز از زمان کشت در شالیزارهای بخش دابودشت شهرستان آمل به بارنشست.

به گزارش مازند اصناف؛ اگر چه کشت برنج در مازندران از فروردین ماه آغاز می شود ، ولی زمان نشای شالی برنج در مناطق مختلف استان متفاوت است.

در حالی که زمان نشاء در مناطق شرقی استان گاهی اوقات تا نیمه نخست خردادماه ماه ادامه می یابد ، مناطق مرکزی و غربی این کار را اوایل ماه فروردین ماه انجام می دهند.

سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد که امسال حدود 210 هزار هکتار از زمین های شالیزاری استان نشاکاری شده است و حدود 20 هزار هکتار هم به خاطر کمبود آب به کشت جایگزین اختصاص یافت.

مدیر جهاد کشاورزی آمل گفت که نخستین خوشه های برنج، از رقم طارم هاشمی، در بیش از 2 هکتار شالیزاری های روستاهای ' دنگپیا ' و ' کچپ سفلی ' شهرستان آمل به بار نشست.

سیدحسین اسلامی افزود : خوشبختانه شرایط مناسب آب و هوایی و بارش های مناسب اردیبهشت ماه و نیمه خرداد باعث شده تا شرایط کشت برنج در شهرستان امسال از خطر وتنش های خشکسالی خارج شود.

وی ابرازامیدواری کرد که با شرایط در حال سپری ، تولید محصول برنج امسال در شالیرازهای آمل با کیفیت و پر محصول باشد.

مدیر جهاد کشاورزی آمل پیش بینی کرد که بیش از 185 هزار تن برنج سفید امسال در این شهرستان تولید شود که این میزان برنج مورد مصرفی بیش از چهار میلیون و 500 هزار نفر بر اساس میانگین مصرف است.

مرجع : ایرنا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا