اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34819 مورخ:[1397-03-19 23:38:01]
برداشت پیله ابریشم در سوادکوه شمالی آغاز شد +قیمت خرید
مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه شمالی:

برداشت پیله ابریشم در سوادکوه شمالی آغاز شد +قیمت خرید

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه شمالی با اشاره به آغاز برداشت پیله ابریشم توسط نوغان‌داران بخش لفور این شهرستان، گفت: هر کیلوگرم پیله، 32 هزار تومان از نوغان‌داران خریداری می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ قاسم حکمت شعار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پرورش نوغان در شهرستان سوادکوه شمالی دارای قدمت دیرینه است، اظهار کرد: طی سال‌جاری، کار پرورش 121 جعبه تخم نوغان توسط بهره‌برداران منطقه لفور این شهرستان انجام و اولین برداشت پیله ابریشم آغاز شد.

وی افزود: جعبه‌های تخم نوغان با حمایت مرکز توسعه نوغان مازندران تأمین و توسط کارشناسان پهنه، بین بهره‌برداران توزیع و در تمام مراحل پرورش، کارشناسان پهنه با نظارت مستمر و برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی، مهارتی در قالب سایت الگویی توسعه نوغان، توصیه‌های فنی لازم را به نوغان‌داران ارائه کردند.

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه شمالی با بیان اینکه هر کیلوگرم پیله به مبلغ 32 هزار تومان از نوغان داران خریداری می‌شود؛ تصریح کرد: با توجه به افزایش محسوس قیمت خرید پیله ابریشم در سال‌جاری و نیز سالم و اصل بودن جعبه‌های تخم توزیعی، این شهرستان دارای عملکرد مطلوب بوده است.

 به گفته حکمت شعار، دوره پرورش نوغان در این شهرستان حدود چهل روز است که در دو هفته انتهایی با توجه به سرعت و حجم تغذیه برگ توت، نیاز به رسیدگی بیشتری دارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا