اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34815 مورخ:[1397-03-19 22:27:01]
امکان تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی وجود دارد
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

امکان تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی وجود دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان سازمان خصوصی‌سازی توجیهاتی را در موضوعات مختلف مطرح کردند که این توجیهات رفع کننده مسئولیت آنها نبوده و به نوعی روند مجلس در حال حاضر این است که امکان تحقیق و تفحص وجود دارد.

به گزارش مازند اصناف؛ عبدالله رضیان در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با اشاره به وضعیت خصوصی سازی در کشور،گفت: وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی درباره اجرای اصل 44 خوب عمل نکرده و تلاش کرده اند که هرچه سریع‌تر از تکلیفی که بر گردن آنها نهاده شده رها شوند.

وی با بیان اینکه درباه صلاحیت افرادی که واحدهای تولیدی به آنها واگذار شده جای تردید وجود دارد، افزود: این موضوع که واحدهای تولیدی به چه کسانی واگذار می شود و اینکه آیا افرادی که به واحدها به آنها واگذار شده آیا این توانمندی و استعداد را دارند که بتوانند شرایط به روزی برای مجموعه تولیدی ایجاد کنند، تردید آمیز است و در واقع این اتفاق در این سال ها رقم نخورده است.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیشتر واحدهایی که به بخش خصوصی و خصولتی واگذار شده فضای نامناسب تری برای واحدها ایجاد کرده است، ادامه داد: در واقع مدیران واحدهایی که واگذار شده اند، نتوانستند ساختار واحدهای تولیدی را اصلاح کنند، تا شرایط این واحدها بهبود یافته و از شرایط رکود خارج شوند.

این مسئول با بیان اینکه امتیاز خوبی به دولت در بحث خصوصی سازی داده نمی شود، یادآور شد: مجلس باید به بحث خصوصی سازی توجه جدی کند، البته در مجلس بحث تحقیق و تفحص از خصوصی سازی مطرح شده است و سازمان های نظارتی باید روی میزان موفقیت خصوصی سازی را بررسی کنند که آیا این اتفاق به درستی رخ داده است یا خیر.

رضیان با اشاره به اینکه کمیسیون صنایع و معادن چندین بار رئیس سازمان خصوصی سازی را دعوت کرده و میزان موفقیت این قانون را بررسی کرده است، افزود: مسئولان سازمان خصوصی سازی توجیهاتی را مطرح کردند که این توجیهات رفع کننده مسئولیت آنها نبوده و به نوعی روند مجلس در حال حاضر این است که امکان تحقیق و تفحص وجود دارد.

وی با بیان اینکه باید بررسی شود که چرا خصوصی سازی موفق نبوده است، ادامه داد: واحدهایی که مشمول خصوصی سازی می شوند واحدهای مناسبی نبوده اند، اما این موضوع که با چه کیفیتی واگذار شده مهم است، چراکه میزان دارایی خریداران به گونه ای بوده که برای آنها صرفه اقتصادی داشته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه واحدهای تولیدی عمدتا به افرادی واگذار شده که استعداد مالی نداشته اند، تصریح کرد: این افراد نتواسنته اند سرمایه گذاری لازم را داشته و در جهت اصلاح ساختار اقدام کنند و بیشتر این افراد تغییر کاربری داده و از زمین استفاده کرده اند و شرایط تولید را به سویی برده اند که نیروی کار را حذف کردند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا