اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34807 مورخ:[1397-03-16 15:36:01]
واردات 79 میلیون دلار خودرو خارجی طی دو ماه
آمار گمرک نشان داد

واردات 79 میلیون دلار خودرو خارجی طی دو ماه

طی دو ماهه نخست سال‌جاری بیش از 3 هزار دستگاه انواع خودرو سواری به ارزش حدود 79 میلیون دلار وارد کشور شد.

به گزارش مازند اصناف؛ به گزارش روابط عمومی گمرک ایران؛ طی این مدت 3 هزار و 11 دستگاه انواع خودرو سواری به ارزش 78 میلیون و 995 هزار دلار به کشورمان وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب 73 و 35 و 76 و 24 صدم درصد کاهش داشته است.

واردات انواع خودرو سواری طی دو ماه نخست سال 96 به میزان 11 هزار و 297 دستگاه به ارزش 332 میلیون و 534 هزار دلار بود.

این گزارش می‌افزاید؛ در مورد ثبت سفارش غیرقانونی و شائبه‌دار خودرو موضوع جدیدی رسما به گمرک اعلام نشده و همان طور که پیش از این هم اطلاع‌رسانی شد، صرفا ثبت سفارش 6481 دستگاه خودرو از سوی سازمان توسعه تجارت غیرقانونی اعلام شده است.
مجوز ثبت سفارش این خودروها به صورت الکترونیکی در سامانه ثبت سفارش وزارت صنعت معدن و تجارت صادر شده است و بخش عمده‌ای از این خودروها در گمرکات موجود یا اظهار نشده‌اند که پیگیری‌های قانونی این موضوع در دستور کار مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک قرار دارد.

این گزارش می‌افزاید؛ متولی تایید یا عدم تایید اصالت مجوزهای ثبت سفارش گمرک نیست و اطلاعات اظهار همه خودروها به همراه مجوز ثبت سفارش معتبر، مجوزهای قانونی و مقرراتی سازمان‌های ذیربط، روشن و شفاف در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی موجود است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا