اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34806 مورخ:[1397-03-16 15:34:01]
افزایش قیمت طلا در بازار/ رکود دست بردار نیست
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران مطرح کرد

افزایش قیمت طلا در بازار/ رکود دست بردار نیست

 عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران گفت: ظرف مدت دو روز تعطیلات اخیر نه تنها شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار طلا نبودیم بلکه با افزایش 25 هزار تومانی هر مثقال طلا مواجه بودیم.

محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ در خصوص وضعیت حال حاضر بازار طلا با توجه به تعطیلات و ایام ماه رمضان اظهار کرد: ماه رمضان هیچ تأثیری در قیمت طلا نمی‌تواند داشته باشد.

وی افزود: برخلاف افکار عموم مردم، نه ماه رمضان و نه ماه محرم هیچ تأثیری در قیمت طلا ندارد، البته در گذشته، به دلیل کاهش مراسمات و جشن‌ها طی این ایام، بازار متأثر می‌شد اما امروزه این موضوع اثرگذار نیست.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران تصریح کرد: ظرف مدت دو روز تعطیلات اخیر نه تنها شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار طلا نبودیم بلکه با افزایش 25 هزار تومانی هر مثقال طلا مواجه بودیم.

نصیری خاطرنشان کرد: البته این افزایش قیمت نه تحت تأثیر اونس جهانی صورت گرفته بلکه متأثر از نوسانات قیمت دلار در بازار داخلی است.

وی اضافه کرد: با تعطیلی بانک‌ها و افزایش وسعت فعالیت در بازار آزاد با افزایش قیمت دلار و از سوی دیگر قضیه برجام و شایعات افزایش تحریم‌ها و در نهایت افزایش قیمت دلار، علی‌رغم تعطیلی بازار داخلی، شاهد افزایش قیمت طلا در بازار داخلی هستیم.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران ضمن اشاره به افزایش 30 هزار تومانی قیمت سکه در بازار، گفت: قیمت حال حاضر هر سکه تمام بهار آزادی دو میلیون و 200 هزار تومان و به تبع آن قیمت نیم سکه نیز یک میلیون و 120 هزار تومان است.

نصیری تأکید کرد: بازار فعلی طلا بازاری بی‌نهایت بی ثبات و خطرناک است و به هیچ عنوان هیچ چیزی در این بازار مشخص نیست.

به گفته وی، با این وضعیت، خوب طبیعی است که مردم نسبت به خرید طلا شدیدا بی میل و بی اعتماد شده‌اند و لذا بازار طلا در رکود به سر می‌برد.

به گفته این فعال بازار طلا، با افزایش قیمت‌ها، تورم خود را در سه قالب طلا، مسکن و دلار نمایان و بروز خواهد کرد که این ظهور و بروز پس از گذر از این مراحل، خود را در قالب بازار خودرو و حمل‌ونقل نیز نشان داده است.

باید دید با افزایش کرایه کامیون‌داران، تاکسی‌ها و به تبع آن سایر بخش‌های حمل‌ونقل و در نهایت افزایش نه چندان دور از انتظار سایر اقلام بازار، دولت‌مردان چه تدبیری برای مهار غول بی شاخ‌ودم تورم در ماه‌های اخیر خواهند کرد؟!

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا