اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34795 مورخ:[1397-03-13 13:36:01]
برنامه استراتژیکی برای مدیریت گردشگری دریا در مازندران وجود ندارد/دیگر چیزی از حریم دریا در استان‌های شمالی نمانده است
نماینده مردم قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس:

برنامه استراتژیکی برای مدیریت گردشگری دریا در مازندران وجود ندارد/دیگر چیزی از حریم دریا در استان‌های شمالی نمانده است

نماینده مردم قائم شهر، سوادک،‌جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی موفق نشدن در نوشتن طرح جامع گردشگری مازندران را به دلیل نبود همت و اراده در میان مسئولان دانست و گفت: برنامه استراتژیکی برای مدیریت گردشگری دریا در مازندران وجود ندارد.

به گزارش مازند اصناف؛ عبدالله رضیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما با انتقاد از اینکه برنامه استراتژیکی برای مدیریت گردشگری دریا در مازندران وجود ندارد، رد شدن شهرهای ساحلی از خط قرمز حریم دریا را خلاف این مهم دانست و اظهار کرد: در دهه‌های اخیر تجاوز به حریم دریا آغاز شده و دیگر چیزی از حریم دریا در استان‌های شمالی باقی نمانده است.

وی با بیان اینکه 60 متر به‌عنوان حریم دریا محسوب می‌شود اما متاسفانه دستگاه‌های دولتی با ساخت و ساز به این حریم تجاوز کرده یا با منحصر کردن‌ سواحل دسترسی عموم را به آن‌ها محدود کرده‌اند، ادامه داد: مسئولان مربوطه در این سال‌ها به واسطه مسائل مختلفی نتوانسته‌اند جلوی این اقدام بایستند.

نماینده مردم قائم شهر، سوادک،‌جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سواحل دریایی ایران جذابیت‌ها و امکانات مناسب و استانداردی نیز برای رونق گردشگری ساحلی ندارد، افزود: پس از انتصاب استاندار جدید مازندران طی جلساتی از وی خواسته شد تا دریا و مقولات مرتبط با آن ساماندهی و یک متولی مشخص داشته باشد.

رضیان با اشاره به اینکه طرحی با هماهنگی اداره کل گردشگری استان در حال تدوین است تا براساس آن قوانین مرتبط با دریا بازنگری شود، اضافه کرد: در این صورت می‌توان به رونق گردشگری دریا همچون گردشگری دریایی، گردشگری طبیعی، گردشگری سلامت، چشمه‌های آب گرم و حمل و نقل دریایی و درآمدزایی از این طریق امیدوار شد.

وی عدم ارائه برنامه مصوب و موفق نشدن در نوشتن طرح جامع گردشگری مازندران را به دلیل نبود همت و اراده در میان مسئولان دانست و گفت: سالیان زیادی مسئولان ساماندهی این مهم را میان هم پاس‌کاری کرده و سازمان گردشگری نیز در این میان بسیار ضعیف ظاهر شده است.

عضوکمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نبود متولی اصلی در انجام کارها سردرگمی ایجاد کرده و اقدامات ناچیز انجام شده نیز کاملا جزیره‌ای بوده است، البته استاندار مازندران به دنبال ایجاد یک معاونت باعنوان معاونت گردشگری در کنار دیگر معاونت‌های خود است تا از این طریق امور گردشگری در استان مازندران را تجمیع و یکپارچه کند.

بلاغ/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا