اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34789 مورخ:[1397-03-12 10:06:01]
نامه 63 نماینده مجلس به روحانی برای بازپس‌گیری لایحه FATF/ در مجلس جو را به نفع اجرای FATF پیش برده‌اند
عضو کمیسیون بودجه مجلس خبر داد

نامه 63 نماینده مجلس به روحانی برای بازپس‌گیری لایحه FATF/ در مجلس جو را به نفع اجرای FATF پیش برده‌اند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس در اقدامی جدید نامه ای با ده بند و با 63 امضا تهیه و از رئیس‌جمهور خواسته‌اند تا لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم را از مجلس پس بگیرد.

به گزارش مازند اصناف؛ حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص آخرین وضعیت لایحه FATF گفت: نمایندگان تلاش خود را کردند که از همه ابزارهای لازم جهت رای نیاوردن این لایحه استفاده کنند که در اخرین راه آبستراکسیون انجام دادند .

وی ضمن تأکید بر این نکته که این لایحه برای استثمار ملت ایران است، عنوان کرد: در همین راستا سعی کردیم مجلس را آگاه کرده و مطالبی که تهیه کرده بودیم را در اختیار همه نمایندگان قرار داده و حتی در صحن علنی مجلس نیز تذکراتی داده شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: نمایندگان مجلس در اقدامی جدید نامه ای با ده بند و با 63 امضا تهیه و از رئیس‌جمهور خواسته‌اند تا لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم را از مجلس پس بگیرد.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه ضررهای زیادی بعد از پیوستن ایران به این کنوانسیون متوجه ایران می‌شود، عنوان کرد: این نامه در قالب یک نصیحت به روحانی است و از او خواسته ایم یک بار دیگر پیش قدم شده و این لایحه استعماری را پس بگیرند.

وی در ادامه گفت: در مجلس به شکلی جو را به نفع این لایحه پیش برده اند که غالباً این موضوع را صرفا یک مخالفت سیاسی می دانند اما وقتی به دلسوزان مراجعه می کنیم و از آنها می خواهیم متن کنوانسیون را بررسی کنند متوجه می شوند که ضررهای زیادی از ناحیه FATF به کشور وارد می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بارها عنوان کرده ایم که اگر نمایندگان پاسخی به ایرادات ما به FATF دارند آن را اعلام کنند گفت: هنوز هیچ کس هیچ پاسخی به ایرادات وارده به FATF نداده است. هرچند 8 شرط برای اجرای لایحه FATF قرار داده شده است، اما این شروط ضمانت اجرایی نداشته و هر یک از کشورهای عضو این کنوانسیون می توانند با شروط ایران مخالفت کنند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا