اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34784 مورخ:[1397-03-09 14:51:01]
موافقت سازمان بنادر با ساخت بندر پشتیبانی پرورش ماهی در مازندران
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران خبر داد

موافقت سازمان بنادر با ساخت بندر پشتیبانی پرورش ماهی در مازندران

 مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از موافقت سازمان بنادر و دریانوردی با ساخت بندر پشتیبانی و نصب قفس پرورش ماهی در محدوده شهرستان عباس‌آباد خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدتقی انزان‌پور بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از موافقت سازمان بنادر و دریانوردی با ساخت بندر پشتیبانی و نصب قفس پرورش ماهی در محدوده شهرستان عباس‌آباد خبر داد.

وی افزود: براساس مجوز صادره از سوی کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت سمام گستر شمال مجاز است نسبت به احداث یک مزرعه پرورش ماهی با تناژ ۵۰ تن در سال،ساخت موج‌شکن غربی و شرقی جمعا به طول ۹۴۰ متر و راه دسترسی از نوع شمع و عرشه به طول ۳۶۷ متر و عرض ۸ متر اقدام کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی امور سواحل این اداره کل، تاکنون ۱۷ مورد مجوز ساخت تأسیسات دریایی شامل سکوی تفریحی، موج شکن، اسکله، مجتمع تفریحی، بندر صیادی و... در مناطق ساحلی استان (حد فاصل رامسر ـ ساری) از سوی کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی صادر شد.

انزان‌پور اضافه کرد: این مجوز به استناد بند ۲۲ ماده ۳ فصل دوم آیین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ و ماده واحده مصوب ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی، صرفاً جهت متقاضی صادر و بدون هماهنگی این سازمان، قابل واگذاری به سایر افراد حقیقی و حقوقی نمی‌باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش سواحل، بیان کرد: به منظور حفاظت از خط ساحلی کشور از آسیب‌های ناشی از ساخت و سازهای غیر اصولی مربوط به تأسیسات دریایی و بندری، تمام متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی باید از طریق مراجعه به سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور، نسبت به ثبت تقاضا برای دریافت مجوزهای تأسیس و بهره برداری از هرگونه سازه احداثی در دریا و رودهای قابل کشتیرانی اقدام کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا