اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34783 مورخ:[1397-03-09 14:47:01]
علت قیمت 3000 تومانی هندوانه طی روزهای اخیر در بازار مازندران
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران مطرح کرد

علت قیمت 3000 تومانی هندوانه طی روزهای اخیر در بازار مازندران

قیمت هندوانه طی روزهای قبل از دو هزار و پانصد تومان در میادین هم عبور کرده بود و بر روی طبق‌های میوه فروشی‌های سطح بازار با قیمت 3 هزار تومان نیز عرضه شد.

امیرحسین در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف در خصوص علت افزایش قیمت هندوانه طی روزهای اخیر در بازار مازندران گفت: بخش قابل توجهی از هندوانه مورد نیاز میادین میوه استان طی این فصل از جنوب کشور تأمین می‌شود.

وی افزود: این افزایش قیمت به‌دلیل اعتصاب رانندگان کامیون در جنوب کشور بوده است که بار جهت ارسال به شمال کشور، بارگیری نمی‌شد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران خاطرنشان کرد: خوشبختانه بنا به اظهارات شنیده شده، مشکلات رانندگان مرتفع شده و اوضاع به روال قبلی باز می‌گردد که این موضوع، موجب تعدیل قیمت هندوانه طی روزهای آینده می‌انجامد.

فخرآوران با بیان اینکه قیمت حال حاضر هندوانه در میادین میوه استان، دو هزار تومان است، متذکر شد: قیمت هندوانه طی روزهای قبل از دو هزار و پانصد تومان در میادین هم عبور کرده بود و بر روی طبق‌های میوه فروشی‌های سطح بازار با قیمت 3 هزار تومان نیز عرضه شد.

وی در خصوص قیمت سایر میوه‌های بهاری گفت: قیمت هلو در بازار امروز 8 الی 8500 تومان، گوجه سبز محلی 4 هزار تومان، آلوچه شهریاری 8 هزار تومان، زردآلو 4 الی 8 هزار تومان، طالبی 3 هزار تومان و ملون 3500 تومان است.

به گفته رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران، قیمت امروز سیب زمینی نو در میدان میوه 800 الی یک‌هزار تومان، پیاز یک‌هزار الی یک‌هزار و 300 تومان، گوجه 1600 تومان، خیار 2000 تومان، سیب زرو و قرمز 3500 تومان و موز نیز 6 هزار تومان است.

گفتنی است سود مجاز واحدهای خرده فروشی در سطح بازار جهت تعیین نرخ عرضه به مشتریان، 20 تا 25 درصد از قیمت خرید یا همان قیمت فروش میوه در میادین میوه و تره‌بار است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا