اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34762 مورخ:[1397-03-07 09:22:01]
آغاز به‌کار  مراکز خرید تضمینی گندم در مازندران / سهم 48000 هکتاری کشت گندم از اراضی کشاورزی استان
مدیرعامل شرکت غله‌ و‌ خدمات بازرگانی منطقه 2 مطرح کرد

آغاز به‌کار مراکز خرید تضمینی گندم در مازندران / سهم 48000 هکتاری کشت گندم از اراضی کشاورزی استان

مدیرعامل شرکت غله‌ و‌ خدمات بازرگانی منطقه 2  با بیان اینکه خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان از روز گذشته 6 خرداد ماه سال‌جاری در مازندارن آغاز شد، گفت: 48 هزار و 743 هکتار از اراضی استان به کشت گندم اختصاص یافته است که از این میزان، 25 هزار هکتار به صورت دیم و مابقی آن آبی می‌باشد.

سید محمد جعفری در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ اظهار کرد: خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان از روز گذشته 6 خرداد ماه سال‌جاری در مازندارن آغاز شد.

وی با بیان این مطلب افزود: براساس پیش‌بینی‌های سازمان جهاد کشاورزی انتظار می‌رود 100 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان مازندرانی خریداری شود.

تخصیص بیش از 48 هزار هکتار از اراضی مازندران به کشت گندم طی سال‌جاری

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور با اشاره به اینکه 48 هزار و 743 هکتار از اراضی استان به کشت گندم اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: از این میزان، 25 هزار هکتار به صورت دیم و مابقی آن آبی می‌باشد.

 جعفری یادآور شد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، 30 مرکز از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری جهت تحویل گندم از کشاورزان در سطح استان پیش‌بینی و تجهیز شده‌اند که به تناسب و براساس میزان عرضه این محصول بازگشایی می‌شوند.

شرط و قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان

وی با بیان اینکه قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال زراعی جاری براساس 2 درصد افت غیرمفید و 4 درصد افت مفید، 13 هزار ریال تعیین شده است، متذکر شد: خرید تنها از کشاورزانی صورت می‌گیرد که نام آن‌ها در سامانه پهنه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد.

به گفته مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور، سیلوی شهید میرزاپور نکا به‌عنوان اولین مرکز خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان از روز گذشته کار خود را آغاز کرد.

خرید بیش از 20 هزار تن کلزا  در مازندارن

جعفری در بخش دیگری از این گفت‌وگو از خرید تضمینی 20 هزار  و 412 تن کلزا از کشاورزان مازندران در سال زراعی جاری با ارزش 554 میلیارد و 810 میلیون ریالی خبر داد.

وی اضافه کرد: این میزان خرید توسط 20 مرکز که تاکنون در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ، بابل، بابلسر، آمل و نور جهت انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا راه‌اندازی شده، انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 بیان کرد: با پیگیری‌های به‌عمل آمده، تاکنون مبلغ 54 میلیارد و 828 میلیون ریال از مطالبات کشاورزان کلزاکار مازندرانی از طریق سامانه خرید تضمینی بانک عامل پرداخت شده است.

جعفری با بیان اینکه در مراکز خرید، دانه‌های روغنی با رطوبت بین 10 تا 20 درصد را می‌توان تحویل گرفت، اذعان کرد: بر اساس دستور‌العمل خرید تضمینی کلزا قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با دو درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت، 28 هزار و 665 ریال تعیین شده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا