اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34746 مورخ:[1397-03-03 17:02:01]
 ۲۳ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مازندران کشف شد
جانشین فرمانده انتظامی مازندران:

۲۳ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مازندران کشف شد

جانشین فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۲۳ میلیارد ریال انواع کالاهای قاچاق طی اردیبهشت‌ماه سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی با اشاره به انهدام دو باند قاچاق کالا در استان در یک‌ماهه گذشته اظهار داشت: ۱۷۰متهم به قاچاق کالا در این مدت با رصدهای اطلاعاتی کارآگاهان پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ مفخمی از کشف ۵۴ دستگاه کولرگازی، ۲۷۰ دستگاه ادوات کشاورزی، ۴ دستگاه موتورسیکلت خارجی در این استان خبر داد و تصریح کرد: در اجرای این طرح‌ها و در راستای طرح جلوگیری از عرضه و ورود کالاهای سلامت‌محور، ۱۰۳ هزار نخ سیگار خارجی، ۶ هزار و ۸۸ قلم انواع دارو از قاچاقچیان کشف شد .

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران کشف ۱۷ هزارو ۱۸۷ دام ماهی فلسدار و غضروفی، دو هزار و۱۳۷ عدد شی تاریخی و ۳۰ هزار شاخه چلم و ۷۱ تن چوب جنگلی قاچاق را از دیگر موفقیت‌های این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: قاچاق کالا و تاراج منابع ملی تخریب زیربنای اقتصاد کشور و نادیده گرفتن حق نسل فردا برای رشد و بالندگی است.

سرهنگ مفخمی بابیان این‌که پدیده قاچاق ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه‌ریزی‌های ملی است، اذعان داشت: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی و تعطیلی کارخانه‌ها ، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا