اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34703 مورخ:[1397-02-27 15:06:01]
حال و هوای رمضانی در بازار مازندران و نگرانی از نوسانات قیمتی

حال و هوای رمضانی در بازار مازندران و نگرانی از نوسانات قیمتی

مردم مازندران درحالی به پیشواز ماه پربرکت رمضان می‌روند که از افزایش قیمت‌ها نگران هستند اینکه چگونه می‌توانند از پس معاش خود برآیند، چرا که بیشتر جمعیت استان کشاورز هستند و مشکلات کم‌آبی فرصت کشت و کار را از آنان گرفته است.

به گزارش مازند اصناف؛ همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان بازار حال و هوای خاصی به خود می‌گیرد و مردم در تلاش هستند اقلام و کالاهای مربوط به این ایام را برای روزه‌داری و پیشواری از ضیافت الهی تهیه کنند.

با وجود گرمای هوا و همچنین طولانی بودن ساعات روزه‌داری مردم شوق وصف‌ناپذیری برای گرفتن روزه دارند به‌طوری‌که بسیاری از مردم از روزهای گذشته به استقبال این ماه مبارک رفتند.

اما موضوعی که همواره مردم را نگران می‌کند بحث نوسانات قیمت‌ها است، ولی در حال حاضر شرایط بازار به‌گونه‌ای است که نتوانسته رضایت مردم و بازاریان را جلب کند.

مریم حسینی یکی از شهروندان ساروی در گفت‌وگو با فارس گفت: همه ساله با در پیش بودن مراسم و اعیاد زمزمه افزایش قیمت‌ها شنیده می‌شود، امسال نیز همانند سنوات گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم در شرایطی که رکود همچنان بر جامعه حاکم است.

امسال شرایط خاصی دارد چرا که برخی برنج‌کاران نتوانستند کشت کنند ولی در مقابل شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم که داد مردم را درآورده است.

نوسانات قیمت‌ها داد مردم را درآورده و بازاریان نیز از این وضع راضی نیستند که در این زمینه یکی از فروشندگان خواروبار در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: برای آمدن به محل کارم هیچ اشتیاقی ندارم، چرا که باید شاهد مواردی باشیم که اصلا علاقه‌ای به آن ندارم.

معمولا برخی افراد با شنیدن افزایش نرخ کالایی یا عصبانی می‌شوند برخی از عصبانیت وسایل شخصی خود را در مغازه جا می‌گذارند و برخی نیز با عصبانیت مغازه را ترک کرده و از خرید کالا پشیمان می‌شوند.

اصلاً دوست ندارم شاهد این موارد باشم این مسائل موجب می‌شود از کار کردن پشیمان شوم؛ چرا که فروش کالا برای من سود چندانی ندارد.

*رکود بر بازار قیمت‌ها حاکم است


در عین حال عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران در این‌باره به فارس، گفت: اصناف و بازار همانند سنوات گذشته نسبت به تدارک کالاها در این ایام اقدام می‌کنند و به‌صورت خودجوش در این فضا هستند.

عباس رمدانی تصریح کرد: اکیپی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف برای نظارت بر بازار از روزهای گذشته فعالیت خود را آغاز کرده که تا پایان ماه مبارک ادامه دارد تا در زمینه ارزاق عمومی نظارت بیشتری داشته باشند.

وی یادآور شد: در این ایام  اتحادیه‌های خدماتی بیشتر پای کار هستند.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران  با اشاره به اینکه رکود بر بازار قیمت‌ها حاکم است، تصریح کرد: درست است امسال افزایش قیمت داشتیم ولی به تناسب سال‌های گذشته نبوده است.

به گزارش فارس، مردم مازندران درحالی به پیشواز ماه پربرکت رمضان می‌روند که از افزایش قیمت‌ها نگران هستند اینکه چگونه می‌توانند از پس معاش خود برآیند، چرا که بیشتر جمعیت استان کشاورز هستند و مشکلات کم‌آبی فرصت کشت و کار را از آنان گرفته است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا