اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34695 مورخ:[1397-02-26 12:43:01]
خرید بیش از 803 تن کلزا در مازندران/کشاورزان در برداشت کلزا عجله نکنند
اختصاصی/مدیرعامل شرکت غله‌ و‌ خدمات بازرگانی منطقه دو کشور مطرح کرد

خرید بیش از 803 تن کلزا در مازندران/کشاورزان در برداشت کلزا عجله نکنند

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با بیان اینکه شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو از هشتم اردیبهشت عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را آغاز کرده است، گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 803 تن و 565 کیلو کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شد.

سید محمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف؛ با بیان اینکه شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور از هشتم اردیبهشت‌ماه سال‌جاری، عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را آغاز کرده است، گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون، 803 تن و 565 کیلو کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شد.

وی افزود: این میزان خرید توسط 13 مرکز از 22 مرکز راه‌اندازی شده جهت انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا  انجام گرفت.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور اظهار کرد: 22 مرکز خرید در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ، بابل، بابلسر، آمل و نور آمادگی لازم از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را دارند که در روزهای آینده با توجه به حجم کلزای ارائه شده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، البته لازم به‌ذکر است  در صورت نیاز دو واحد دیگر نیز به این تعداد اضافه خواهد شد.

جعفری خاطرنشان کرد: بر اساس دستور العمل خرید تضمینی کلزا قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا  با دو درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت، 28 هزار و 665 ریال تعیین شده است.

وی با اشاره به شرایط آب و هوایی استان و بارندگی‌های پراکنده و رطوبت بالای دانه‌های روغنی کلزا و با توجه به اینکه مراکز خرید دانه‌های کلزا با رطوبت بالای 20 درصد را تحویل نخواهند گرفت از کشاورزان خواست در برداشت کلزا عجله نکنند و از برداشت این محصول در نخستین ساعات صبح خودداری کنند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با بیان اینکه در مراکز خرید، دانه‌های روغنی با رطوبت بین 10 تا 20 درصد را می‌توانیم تحویل بگیریم و این میزان هم از وزن دانه کم می‌شود؛ بیان کرد: تا زمانی که کشاورزان استان، کلزا برای تحویل داشته باشند، مراکز خرید دائر خواهند بود.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا