اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34694 مورخ:[1397-02-26 12:32:01]
اجرای طرح نظارت دامپزشکی ویژه ماه رمضان از فردا در مازندران
مدیرکل دامپزشکی مازندران خبر داد

اجرای طرح نظارت دامپزشکی ویژه ماه رمضان از فردا در مازندران

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: طرح نظارت بهداشتی دامپزشکی استان در ماه مبارک رمضان از فردا آغاز می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ حسین رضوانی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: طرح نظارت بهداشتی بر فراورده‌های دامی ویژه ماه مبارک رمضان از پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا روز ۲۷ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ۴۰ گروه ثابت و سیار از کارشناسان دامپزشکی این طرح را اجرا خواهند کرد، افزود: ۲۱ گروه سیار و ۱۹ گروه ثابت در شهرستان‌ها فعال می‌شوند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: ۱۳۰۰ کارشناس دامپزشکی روزانه از ساعت هشت تا ۲۰ در دو شیفت کاری بر تولید، توزیع، فرآوری و عرضه فرآورده‌های خام دامی قصابی‌ها، مرغ‌فروشی‌ها، خودرو‌های ویژه حمل فرآورده‌های خام دامی، سردخانه‌ها، کشتارگاه‌های دام و طیور و کارگاه‌های بسته‌بندی این فرآورده‌ها نظارت خواهند کرد.

این مسئول ادامه داد: در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی، با متخلفان و افرادی که سلامت شهروندان را در این ماه خدا تهدید می‌کنند به شدت برخورد قانونی به‌عمل خواهند آورد.

رضوانی گفت: شهروندان هنگام خرید فرآورده‌های خام دامی به لیبل درج شده بر روی لاشه یا بسته‌بندی که حاوی اطلاعات تاریخ تولید، انقضاء، نوع محصول، کد بهداشتی بهره‌برداری دامپزشکی است، توجه کرده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را با شماره ۱۵۱۲ و در شهرستان‌ها با شماره ۳۳۳۴۲۳۹۱ و یا با ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها اطلاع دهند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا