اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34684 مورخ:[1397-02-24 17:47:01]
صنعت در مازندران جان می گیرد
استاندار مازندران:

صنعت در مازندران جان می گیرد

استاندار مازندران گفت: ایجاد صنعت در مازندران درگذشته‌های دور پذیرفتنی نبود و صنعتی شدن مازندران با آن که دیر شروع شد ولی اکنون جان گرفته است.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد اسلامی در جلسه شورای اداری استان  مازندران با بیان اینکه مازندران ۱۴۰۰ از هرگونه دست‌اندازی‌ها به طبیعت، منابع طبیعی و اراضی کشاورزی مصون می ماند اظهار کرد:  وضعیت آب استان مازندران نسبت به دیگر استان‌ها بهتر بوده و این یکی از عواملی است که سبب شده تعرض به اراضی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان در سال‌های قبل سرعت گرفته و به مزیت فعالیت کشاورزی آسیب‌ بزند.

وی گفت: کشت گیاهان دارویی، پرورش گل محمدی و کشت در اراضی شیب‌دار ازجمله برنامه‌ها برای توسعه اشتغال بوده و در سال جاری برای هزار هکتار از اراضی شیب‌دار ساری، طرح کشت گیاهان دارویی انجام می‌شود.

استاندار مازندران افزود: از سال ۹۴ روی ساخت‌وسازهای غیرمجاز کنترل بیشتری صورت گرفت و تدابیری اتخاذ شد تا اراضی مستعد کشت و کشاورزی حفظ  شود.

اسلامی گفت: در حال حاضر شاهد روند کنترل‌شده در حوزه ساخت‌وساز بوده و در این راستا طرحی تهیه‌شده و بر اساس آن نقاط مساعد گردشگری و کشاورزی تعریف و شناسایی‌شده است و این طرح ویژه کمک می‌کند تا بر اساس نقشه راه، استقرار سکونت و کشاورزی را ساماندهی کنیم.

وی تصریح کرد: مازندران با ذخایر بی‌نظیر، مردمانی سخت‌کوش و جمعیت بیش از سه‌میلیون‌نفری که ۴۶ درصد آن را روستاییان تشکیل می‌دهند ظرفیت‌های بی‌نظیری برای توسعه دارد؛ شرایط اقتصادی مردم استان و کیفیت اقتصادی مردم  نسبت به دیگر مناطق مطلوب و متنوع و سرفصل‌های جدیدی در زندگی مردم ایجادشده است.

استاتدار مازندران  افزود: ایجاد صنعت در مازندران درگذشته‌های دور پذیرفتنی نبود و صنعتی شدن مازندران با آن که دیر شروع شد ولی اکنون جان گرفته است.

اسلامی تصریح کرد: مجموعه بخش کشاورزی و شیلات و صنعت در استان ۴۹ درصد اقتصاد استان را تشکیل می‌دهد که ۲۱ درصد سهم کشاورزی و شیلات و بقیه صنعت است، همچنین حوزه خدمات ۵۱ درصد سهم اقتصاد استان را تشکیل می‌دهد.

وی همچنین در مورد معیشت و اقتصاد روستایی  گفت: دولت تمهیدات لازم را اتخاذ کرده و از ۷۴ هزار میلیارد تومان اعتبار ویژه اشتغال روستایی استان‌ها، سهم قابل‌توجهی برای مازندران در نظر گرفته‌شده است.

* رعایت عدالت در جامعه امری مهم است


آیت‌الله حسین نوری همدانی نیز در این جلسه ، با بیان اینکه رعایت عدالت در جامعه امری مهم بوده اظهار کرد: مسئولان باید عدالت در جامعه را اجرا و برقرار و در اجرای آن با حسن اخلاق با مردم برخورد کنند زیرا مردم برای انقلاب جان‌فشانی کرده و اکنون مسئولان باید برای توسعه و اجرای عدالت، زینبی عمل کنند.

وی بابیان این که انسان موجود بسیار مکرمی است گفت: خداوند وسایل هدایت فراوانی فراهم کرده تا انسان‌ها در راستای صراط مستقیم گام بردارند.

این مرجع تقلید مسئولیت فردی و شخصی را از جمله مسئولیت‌های مدیریتی بیان کرد و خاطرنشان کرد: دنیا جای تکامل انسان‌ها و این جهان محل خودسازی انسان‌ها است و وظیفه‌داریم در این راه گام برداریم.

نوری همدانی با عنوان اینکه همه انسان‌ها جز معصومان خام و ناپخته هستند گفت: اولین مسئولیت، خودسازی در این جهان است تا به تکامل دست‌یافته و  با خودسازی می‌توانیم اثرگذاری مثبت در جامعه داشته باشیم.

وی بر لزوم تهیه برنامه جامع و خوب برای توسعه جامعه تاکید و تصریح کرد: مسئولان باید به سه مسئله مهم، امنیت، عدالت و فراوانی نعمت توجه اساسی داشته باشند.

 

مرجع: ایسنا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا