اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34672 مورخ:[1397-02-22 22:41:01]
 برخورد با بازار سیاه ارز/ بازارها به روی محصولات باز شده است
استاندار مازندران:

برخورد با بازار سیاه ارز/ بازارها به روی محصولات باز شده است

استاندار مازندران با تأکید براینکه خرید وفروش ارز به‌ عنوان یک کسب‌وکار ممنوع است، گفت: با بازار سیاه ارز و ایجاد رعب و وحشت بین مصرف‌کننده و تولیدکننده برخورد می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد اسلامی در همایش تجلیل از واحدهای اقتصادی و دستگاههای اجرایی برتر حامی حقوق مصرف‌کنندگان در ساری با عنوان اینکه خریدوفروش ارز به‌عنوان یک کسب‌وکار ممنوع است، گفت: تعریف بازار سیاه به‌صورت کاذب و ایجاد رعب در دل مصرف‌کننده و تولیدکننده قابل‌پذیرش نیست و با آن برخورد می‌شود.

اسلامی گفت: باید با همراهی و هماهنگی نظام ارزی را که به پول ملی ما ضربه زده است را کنترل کنیم و از این مرحله به‌سلامت عبور کنیم و برای محصولات خود در استان به بازاریابی و ابزارسازی نیاز داریم.

وی بابیان اینکه تا پایان برنامه ششم باید به هدف‌گذاری صادرات سه میلیارد دلاری دست‌یابیم گفت: بازارهای زیادی روی محصولات استان بازشده است و باید از این فرصت استفاده کنیم.

اسلامی گفت: تولید با استاندارد و باکیفیت و سازگار با ذائقه مصرف‌کننده باید موردتوجه قرار گیرد و حلقه‌های مفقوده در بازرگانی و لجستیک حمل‌ونقل باید کشف و رفع شود.

وی سهم کشاورزی در اقتصاد استان ۲۱ درصد، صنعت ۲۸ درصد و سهم خدمات را ۵۱ درصد اعلام کرد و گفت: باید حمل و نقل ارزان و ایمن شود زیرا از نشانه های پیشرفت استان خواهد.

استاندار مازندران بابیان اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، برای دستیابی به عزت تلاش کرده‌ایم گفت: رسیدن به قله‌های عزت و استقلال مستلزم تلاش و کوشش است و تاکنون هزینه‌های زیادی داده‌ایم.

وی افزود: تمام حرف دشمنان این است که برای ساقط کردن جمهوری اسلامی از طریق نظامی و سایبری موفق نشده‌اند و اکنون تلاششان بر جنگ اقتصادی با ایران است تا به جایگاه ایران لطمه زنند.

وی اظهار داشت: آمریکا با برخی کشورهای عرب حاشیه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در حال هزینه کردن علیه ایران هستند و باید بدانیم رسیدن به ساختار قدرتمند سیاسی، اجتماعی و فرهنگی درسایه پیوستگی و با پیوند دولت با ملت محقق شده است.

استاندار مازندران به منشور حقوق شهروندی اشاره و اضافه کرد: رعایت حقوق مصرف‌کننده یکی از ابعاد حقوق شهروندی است و ما ملزم به اجرا و رعایت از حقوق مصرف‌کنندگان هستیم.

اسلامی ادامه داد: کوتاه کردن زمان دریافت مجوز که در شورای اداری استان مصوب شد ازجمله راهکارها برای رعایت حقوق مصرف‌کنندگان است.

استاندار مازندران بابیان اینکه از سال آینده علاوه بر واحدهای تولیدی برتر، واحدهای ضعیف در رعایت حقوق مصرف‌کنندگان نیز معرفی می‌شوند، گفت: کوتاهی درزمینهٔ حقوق مصرف‌کنندگان موردقبول نخواهد بود.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا