اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34670 مورخ:[1397-02-22 22:37:01]
 بی توجهی به تولید رقابتی در کشور/کالای باکیفیت تولید کنیم
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در مازندران:

بی توجهی به تولید رقابتی در کشور/کالای باکیفیت تولید کنیم

 رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مازندران گفت: بی‌توجهی به تولید رقابتی سبب شده تا مصرف‌کننده رغبتی به استفاده از کالای داخلی نداشته باشد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی‌رضایی در ششمین همایش تجلیل از واحدهای اقتصادی و دستگاه‌های اجرایی برتر حامی مصرف‌کنندگان گفت: پشتیبانی از مردم در دسترسی به نیازهای مهمی نظیر آموزش، اشتغال، کالای اساسی و غیره در قانون اساسی موردتوجه قرارگرفته است و این موارد همان حق شهروندی به شمار می‌رود.

وی افزود: حاکمیت از مردم باید در رویدادها و حوادث حمایت کند و تمامی شهروندان حق‌دارند به فضای سالم، کالا و خدمات موردنیاز دسترسی داشته باشند و نباید تبعیضی وجود داشته باشد.

وی عنوان کرد: حق مردم برای تأمین امنیت غذا و کالای سالم باقیمت متعادل از نیازها است و انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده از ظرفیت‌های کشور نسبت به‌سلامت کالاهای ایرانی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را سرلوحه کار قرار داده است.

رضایی با اشاره به شعار سال جاری و حمایت از کالای ایران تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی با حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان محقق می‌شود و ازاین‌رو ضرورت حمایت از کالای ملی احساس می‌شود.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مازندران یادآور شد: برتری یافتن کالاهای خارجی برابر کالاهای داخلی صنعت ایران را تحت تأثیر خود قرار داده است و قابل‌رقابت با آن نیستند.

وی افزود: کیفیت نامناسب نیز از دیگر عوامل برتری کالاهای خارجی است و بی‌توجهی به تولید رقابتی بر اساس دو مقوله کیفیت و قیمت سبب شده تا مصرف‌کننده رغبتی به خرید کالای داخلی نداشته باشد.

رضایی ادامه داد: در حال حاضر مصرف‌کننده ایرانی رضایتی از تولید داخلی ندارد و تولیدکنندگان نتوانستند در حوزه صادرات کالا نیز موفقیتی داشته باشند و حمایت از کالای داخلی در سایه دانش تولید محور محقق می‌شود.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان درمازندران گفت: تولید کالا و فرهنگ خلاق سبب تولید کالای باکیفیت می‌شود و مردم در جامعه تولید محور با ذائقه‌ای متفاوت مصرف می‌کنند و وظیفه‌داریم کمک کنیم قیمت کالای داخلی ارزان‌تر و رقابتی‌تر شود و کیفیت آن نیز ارتقا یابد.

وی نقش فروش و بازاریابی را در چرخه تولید مهم برشمرد و گفت: این امر مستلزم آن است که کالاهای باکیفیت، با استاندارد و با خدمات پس از فروش تولید شود.

رضایی افزود: خارج شدن انحصار بازار از دست سیستم دولتی سبب می‌شود تا از ضرر و زیان‌بخش خصوصی کاسته و بر کیفیت کالای ملی افزوده شود.

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا