اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34664 مورخ:[1397-02-22 00:44:01]
خرید تضمینی کلزا در 12 شهر مازندران/ دانه‌های روغنی با رطوبت بالای 20 درصد تحویل گرفته نمی‌شود
مدیرعامل شرکت غله‌ منطقه 2 کشور اعلام کرد

خرید تضمینی کلزا در 12 شهر مازندران/ دانه‌های روغنی با رطوبت بالای 20 درصد تحویل گرفته نمی‌شود

 مدیرعامل شرکت غله‌ و‌ خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور با بیان اینکه مراکز خرید، دانه های کلزا با رطوبت بالای 20 درصد را تحویل نخواهند گرفت، از کشاورزان خواست به خاطر شرایط خاص آب و هوایی در برداشت کلزا عجله نکنند.

سیدمحمد جعفری در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ اظهار کرد: در ابتدای فصل خرید دانه‌های روغنی، بیش از 11 تن کلزا از کشاورزان مازندران تحویل گرفته شد.

وی افزود: فصل خرید دانه‌های روغنی در مازندران با خرید بیش از 11 تن دانه روغنی کلزا به ارزش 319 میلیون ریال آغاز شد که با توجه به ثبت اطلاعات محموله‌های دریافتی در سامانه جامع گسترش فن‌آوری نوین خرید تضمینی در صف انتظار پرداخت قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور به تعداد مراکز خرید اشاره و خاطرنشان کرد: این میزان خرید توسط 6 مرکز از 22 مرکز راه‌اندازی شده جهت انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا انجام گرفت.

جعفری بیان کرد: 22 مرکز خرید در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابل، بابلسر، آمل و نور آمادگی لازم از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را دارند که در روزهای آینده با توجه به حجم کلزای ارائه شده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، البته در صورت نیاز دو مرکز دیگر نیز به این تعداد اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه خرید کلزا در مازندران طی سال‌جاری به‌طور مستقیم توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو انجام می‌شود؛ اضافه کرد: بر اساس دستور العمل خرید تضمینی کلزا قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با دو درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 28 هزار و 665 ریال تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با بیان اینکه مراکز خرید، دانه های کلزا با رطوبت بالای 20 درصد را تحویل نخواهند گرفت، از کشاورزان خواست به خاطر شرایط خاص آب و هوایی در برداشت کلزا عجله نکنند؛ زیرا رطوبت بین 10 تا 20 درصد را می توانیم تحویل بگیریم و این میزان هم از وزن دانه کم خواهد شد.

به گفته جعفری، تا زمانی که کشاورزان کلزا برای تحویل داشته باشند، مراکز خرید دائر خواهند بود.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا