اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34658 مورخ:[1397-02-20 02:18:01]
اختصاص دلار ۴۲۰۰ تومانی به اتحادیه‌های صنفی
از سوی رئیس اتاق اصناف ایران مطرح شد

اختصاص دلار ۴۲۰۰ تومانی به اتحادیه‌های صنفی

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اتحادیه‌های صنفی می‌توانند همانند بخش صنعت از دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان استفاده کنند.

به گزارش مازند اصناف؛  رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اتحادیه‌های صنفی می‌توانند همانند بخش صنعت از دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان استفاده کنند.

علی فاضلی افزود: در تعامل با دولت مقرر شد اتحادیه های صنفی از جمله افراد حقیقی و حقوقی برای تأمین ارز مواد اولیه ، ماشین آلات ، مواد جانبی و کالاهای مصوب و ثبت سفارش آنها از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده کنند.

وی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در کارگروه تنظیم بازار که با محوریت وزیر صنعت و با حضور اتاق اصناف برگزار شد ، تصمیم گرفته شد که همه اتحادیه ها از ارز با نرخ مصوب استفاده کنند و هیچ محدودیتی برای ثبت سفارش آنها وجود ندارد

. وی افزود: اگر اتحادیه های صنفی در گمرکات مشکلی برای ثبت سفارش داشته باشند، می توانند این موضوع را به اتاق اصناف اطلاع دهند و با هماهنگی که با مرکز توسعه صادرات انجام شده برای حل مشکل آنان اقدام خواهد شد .

فاضلی گفت: در بخش صنوف تولیدی و خدمات فنی بیش از ۴۵۰ هزار بنگاه کوچک و متوسط در کشور فعالیت دارند که در برخی موارد مزیت آنها از صنعت بالاتر است .

به گفته رئیس اتاق ذاصناف ایران، از روز گذشته اقدامات اولیه برای تخصیص ارز و واردات کالاهای اتحادیه های صنفی آغاز شده است.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا