اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34655 مورخ:[1397-02-20 02:01:01]
عزم جدی برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی مازندران و ازبکستان
استاندار مازندران خبر داد

عزم جدی برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی مازندران و ازبکستان

استاندار مازندران گفت: همسایگی، مشترکات و منافع مختلف بین ایران و ازبکستان می طلبد تا شاهد توسعه روابط و همکاریهای تجاری و اقتصادی باشیم.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد اسلامی  در این دیدار با بهادر عبدالله‌اف سفیر ازبکستان اظهار کرد: همسایگی، مشترکات و منافع مختلف بین ایران و ازبکستان می طلبد تا شاهد توسعه روابط و همکاریهای تجاری و اقتصادی باشیم.

وی تاکید کرد: روابط روان و اعتماد متقابل زمینه ساز همکارهای بلندمدت و راهبردی است.

استاندار مازندران تصریح کرد: مردم ازبکستان و ایران با داشته های ارزشمند می توانند مکمل ارزش آفرینی باشند.

این مسئول محصولات آبزی، محصولات متنوع کشاورزی و باغی، ترانزیت کالا و خدمات فنی و مهندسی را از جمله زمینه های مهم برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری خواند و گفت: نقش سفیر در ارتقاء و توسعه همکاریها به عنوان موتور محرکه نقشی مهم و کلیدی است.

اسلامی ابراز امیدواری کرد با برگزاری نمایشگاه و تبادل هیئت های تجاری روابط دو طرف روزبروز گسترده تر شود.

در این دیدار بهادر عبدالله اف سفیر ازبکستان از استقبال خوب مسئولین مازندران تقدیر و تشکر و اظهار داشت: ظرفیت های مازندران در حوزه های مختلف بی نظیر است و توسعه همکاریهای ازبکستان با استانهای ایران در دستور کار ماست.

وی خواستار تنظیم بستر همکاریها بین استان مازندران و استانهای جمهوری ازبکستان شد و گفت: رشد و تحکیم روابط اقتصادی ایران و ازبکستان یک سیاست مهم و راهبردی برای ماست.

این مسئول تاکید کرد: ظرفیت های صادراتی و سرمایه گذاری مازندران بسیار بالاست.

سفیر ازبکستان استان مازندران را یکی از استانهای زیبا و قشنگ ایران یاد کرد و گفت: آشنایی با ظرفیت ها و پتانسیل های مازندران از اهداف اصلی این سفر است و تصمیم داریم همکاری های دو طرف ارتقا یابد.

بهادر عبدالله اف نشست با استاندار و فعالان اقتصادی را زمینه ساز توسعه روابط خواند و خاطر نشان ساخت: در سال گذشته 320 میلیون دلار تبادل کالا بین ایران و ازبکستان صورت گرفته که رقم خوبی نیست و با ظرفیت دو کشور همخوانی ندارد.

سفیر ازبکستان بر ضرورت برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا زمینه حضور گردشگر را در دو کشور به صورت آسان و روان فراهم کنیم و ازبکستان هم آماده پذیرایی گرم از مهمانان ایرانی است.

مرجع: بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا