اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34649 مورخ:[1397-02-19 10:08:01]
 شناسایی طلافروش مجازی در مازندران
رئیس پلیس فتا مازندران عنوان کرد

شناسایی طلافروش مجازی در مازندران

رئیس پلیس فتا مازندران گفت: فردی که با ایجاد کانالی در شبکه‌های مجازی با مضمون تعمیر و فروش طلا و جواهر با پایین‌ترین قیمت، از فردی در شهرستان ساری کلاهبرداری کرده بود توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش مازند اصناف؛ حسن محمدنژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا، مبنی بر این که چندی پیش در یکی از شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب، پیامی مبنی بر اینکه "طلای بدون کارمزد به شما می‌دهیم"، که از سوی یک آی‌دی ناشناس برای وی ارسال شده بود ضمن ارتباط با مدیر کانال مقداری از طلای خود را برای تعمیر در اختیار وی قرار داده و از آن پس دیگر پاسخگوی تماس‌های وی نیست، موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس فتا با بررسی‌های فنی و تخصصی متهم را شناسایی و در اقدامی عملیاتی وی را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتای مازندران تصریح کرد: متهم با ایجاد کانالی در شبکه‌های اجتماعی، خود را یکی از کارکنان طلافروشی معروف شهر معرفی و با پیشنهاد فروش طلا بدون کارمزد و تعمیر جواهرات با دستمزد پایین، مشتریانی را جذب این کانال کرده بود.

این مسؤول افزود: متهم پس از فریب قربانیان خود برای تحویل طلا با آنها قرار ملاقات حضوری در جایی غیر از همان طلافروشی معروف می‌گذاشت و پس از جلب اعتماد آنان، با گرفتن طلا برای تعمیر، به تماس آنان پاسخ نداده و طلاهای دریافتی را به فروش می‌رساند.

محمدنژاد اظهار کرد: پس از تشکیل پرونده متهم به مرجع قضایی معرفی شد و تحقیقات و بررسی‌های پلیس در این زمینه همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس فتا مازندران به مخاطبان فضاهای مجازی هشدار داد: به پیام‌های اقواکننده‌ای که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای آنان ارسال می‌شود هرگز توجه نکنند، زیرا افراد کلاهبردار در صدد فریب آنان از این طریق هستند و ممکن است دچار خسارات جبران‌ناپذیری شوند.

محمدنژاد به صاحبان طلافروشی‌ها نیز، گفت: هیچ‌گاه طلا و جواهرات بدون فاکتور خرید را از مشتریان، دریافت نکنند تا تسهیل کننده کار کلاهبرداران و سارقان نباشند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا