اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34647 مورخ:[1397-02-19 10:00:01]
 اعلام زمان برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در مازندران
رئيس اداره نظام مهندسي راه و شهرسازي مازندران خبر داد

اعلام زمان برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در مازندران

 رئيس اداره نظام مهندسي و مقررات ملي ساختمان اداره كل راه و شهرسازي مازندران از برگزاري آزمون ورود به حرفه مهندسان در در مازندران، همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ هومن موتمنی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در اجرای آئین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاریخ 20 و 21 اردیبهشت ماه امسال همزمان با سراسر كشور در مازندران برگزار می‌شود.

وی درباره رشته‌های آزمون گفت: رشته‌های معماری (نظارت و طراحی واجرا)، عمران(نظارت و محاسبات و اجرا)، تأسیسات مكانیكی و برقی (طراحی ونظارت)، شهرسازی، ترافیک و نقشه‌برداری برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسی (پایه3) به‌طور هماهنگ و همزمان در سراسركشور برگزار می‌شوند.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان راه و شهرسازی مازندران تصریح کرد: سابقه كار حرفه‌ای مورد نیاز برای این آزمون مطابق با ماده 5 آیین نامه آجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سنوات لازم از تاریخ اخذ مدرك تحصیلی تا بیست و یکم اردیبهشت ماه 1397 می‌باشد و چنانچه متقاضی در صورت نداشتن شرایط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت نام اقدام و  نمره قبولی كسب نماید؛ نه تنها قبولی نامبرده كان لم یكن تلقی شده با وی مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

موتمنی درباره نحوه اعلام نتایج آزمون بیان کرد: نتایج اولیه این آزمون‌ها ‌به ‌صورت الكترونیكی از طریق وب سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی به آدرس
www.inbr.ir اعلام می‌شود.

وی گفت: قبولی در این آزمون یكی از شرایط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضی در صورت قبولی در آزمون و احراز سایر شرایط مشخص شده در قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال به‌كار می‌شود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا