اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34634 مورخ:[1397-02-18 00:15:01]
آمادگی مازندران در برپایی نمایشگاه تجاری در ازبکستان
رئیس اتاق بازرگانی مازندران مطرح کرد

آمادگی مازندران در برپایی نمایشگاه تجاری در ازبکستان

 رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: مازندران برای برپایی نمایشگاه اقتصادی و تجاری در ازبکستان آمادگی دارد.

به گزارش مازند اصناف؛ عبدالله مهاجر در جلسه با سفیر ازبکستان با اشاره به قرابت‌های موجود میان دو کشور،  لغو روادید برای ازبکستان را جاذبه‌ای مؤثر برای ارتباط تجاری دانست.

رئیس اتاق بازرگانی استان مازندران، با بیان اینکه بخشی از تولیدات ازبکستان جزو نیازمندی‌های ما بوده که اکنون وارد می‌کنیم، گفت: اگر بتوانیم زمینه صادرات محصولات را فراهم کنیم، شاید بتوان مشکلات بانکی و تهاتر را که به‌واسطه تحریم با آن‌ها مواجهیم، رفع کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه مرکبات، طیور و آبزیان استان مازندران دارای ظرفیت بسیار زیادی است، افزود: با توجه به این امر ازبکستان می‌تواند یک کشور هدف برای ما باشد و می‌توان راه خوبی را در زمینه صادرات ایجاد کرد.

مهاجر به شرایط و قابلیت‌های دو طرف بر تبادل دوسویه و عملیاتی‌سازی آن در اسرع وقت تأکید کرد و افزود: می‌توان در قالب هیئت‌های تجاری در مازندران و یا ازبکستان به توسعه مناسبات کمک کنیم.

وی به آمادگی استان مازندران برای برگزاری نمایشگاه ظرفیت‌های تجاری مازندران در ازبکستان اشاره کرد و افزود: با عملیاتی‌سازی روابط تجاری می‌توان سطح همکاری دو منطقه را تا حد قابل‌توجه ارتقا دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به قطع پرواز هوایی با کشور ازبکستان از حدود یک سال گذشته، بر ایجاد دوباره این مسیر هوایی به‌منظور تسریع در روابط تجاری تأکید کرد.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها : , برپایی , نمایشگاه , تجاری , ازبکستان , مهاجر , بازرگانی , برپایی , نمایشگاه , تجاری , ازبکستان , مهاجر , بازرگانیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا