اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34608 مورخ:[1397-02-13 20:39:01]
ساعت 24 امشب آخرین مهلت ثبت‌نام نامزدها/ تعیین تکلیف ممنوعیت شوراها در اتاق‌های اصناف تا پایان اردیبهشت
رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خبر داد

ساعت 24 امشب آخرین مهلت ثبت‌نام نامزدها/ تعیین تکلیف ممنوعیت شوراها در اتاق‌های اصناف تا پایان اردیبهشت

رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه آن دسته از نامزدهایی که تاکنون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، می‌توانند تا پایان ساعت 24 امروز، نسبت به ثبت‌نام الکترونیکی اقدام کنند، گفت: از آن‌جا که ثبت‌نام از نامزدها به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود، لذا در بخش‌های درنظر گرفته شده، استعفانامه جزو مراحل ثبت‌نام نیست و تا آن‌جایی که بنده اطلاع دارم غالب متقاضیان شاغل در شوراهای شهر و روستا،  نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند.

علی قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف؛ در خصوص آخرین وضعیت ثبت‌نام از نامزدهای انتخاباتی اتاق‌های اصناف مازندران اظهار کرد: آن دسته از نامزدهایی که تاکنون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، می‌توانند تا پایان ساعت 24 امروز، نسبت به ثبت‌نام الکترونیکی اقدام کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت ثبت‌نام و فعالیت آن‌دسته از اعضای هیئت رئیسه که در شوراهای شهر و روستا فعال هستند، گفت: طبق بخش‌نامه اول مرکز اصناف و بازرگانان ایران، این گروه از داوطلبان، می‌بایست استعفا دهند و ثبت‌نام کنند.

رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: از آن‌جا که ثبت‌نام از نامزدها به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود، لذا در بخش‌های درنظر گرفته شده، استعفانامه جزو مراحل ثبت‌نام نیست و تا آن‌جایی که بنده اطلاع دارم غالب متقاضیان شاغل در شوراهای شهر و روستا،  نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند.

قاسمی تصریح کرد: در مهلت باقیمانده تا پایان اردیبهشت که مصادف با روز رأی گیری اتاق‌های اصناف در سراسر کشور است، این موضوع، تعیین تکلیف می‌شود و مشخص می‌شود که این دسته از نامزدها، می‌توانند در لیست نامزدهای انتخاباتی قرار بگیرند یا نه؟ و یا اینکه باید برای حضور نبه شرط تسلیم استعفانامه مجاز هستند یا خیر؛ در هر صورت تا پایان ماه‌جاری و قبل از برگزاری انتخابات، نتیجه اجرا یا لغو این دستورالعمل با توجه به رایزنی‌های گسترده در سطح کشور، مشخص خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما در خصوص اینکه آیا ممنوعیتی در خصوص عضویت متوالی دو دوره پیاپی در هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف استان وجود دارد یا خیر، اعلام کرد: از آن‌جا که قانون ممنوعیت حضور اعضای هیئت رئیسه پس از گذراندن دو دوره متوالی مربوط به سال 1392 می‌باشد، لذا با توجه به مدت چهارساله فعالیت اعضای هیئت رئیسه، برای تمامی نامزدها، دوره پیش رو، دومین دوره محسوب می‌شود و سنوات گذشته محاسبه نمی‌گردد؛ لذا از این لحاظ، هیچ ممنوعیتی برای هیچ یک از شهرستان‌ها وجود ندارد.

رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مازنداصناف در خصوص اینکه آیا نامزدهای ثبت‌نام شده، اسامی آن‌ها دستخوش تغییرات رد صلاحیت و حذف احتمالی می‌شوند یا خیر، بیان کرد: در این انتخابات، تمامی نامزدها فقط روسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان‌ها هستند که دارای اعتبارنامه هستند و به‌شرط دارا بودن اعتبار نامه و این سمت، مجاز به حضور در انتخابات هستند.

قاسمی متذکر شد: چنانچه در مهلت باقیمانده میان ثبت‌نام تا روز رأی گیری، انتخابات صنفی برگزار و نامزد انتخاباتی موفق به انتصاب سمت ریاست اتحادیه مربوطه نشود در روز انتخابات از لیست نامزدها حذف خواهد شد.

رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پایان تأکید کرد: همچنین پس از برگزاری انتخابات در روز 31 اردیبهشت و در مدت فعالیت چهارساله ترکیب جدید، چنانچه عضوی از جمع هیئت رئیسه، طی انتخابات اتحادیه صنفی مربوطه، موفق به کسب حداکثر آراء و اخذ سمت رئیس اتحادیه نشود، از جمع هیئت رئیسه حذف و عضو علی‌البدل جانشین وی خواهد شد.

پایان پیام/


» برچسب ها : , انتخابات , اتاق , اصناف , مازندران , شوراها , نامزد , ممنوعیت , شرایط , رای گیری , انتخابات , اتاق , اصناف , مازندران , شوراها , نامزد , ممنوعیت , شرایط , رای گیریمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا