اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34605 مورخ:[1397-02-13 16:50:01]
تحقق ارتقاء جایگاه اصناف از طریق انتخابات / ضرورت اصلاح قوانین و مقررات به نفع تولید داخلی
فاضلی مطرح کرد

تحقق ارتقاء جایگاه اصناف از طریق انتخابات / ضرورت اصلاح قوانین و مقررات به نفع تولید داخلی

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، باید دولت و مجلس شورای اسلامی در جهت اصلاح قوانین و مقررات به نفع تولید داخلی اقدام کنند.

به گزارش مازند اصناف؛ علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران گفت: خروج از مشکلات اقتصادی کشور با حمایت و تقویت بنگاه های کوچک و متوسط محقق می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، باید دولت و مجلس شورای اسلامی در جهت اصلاح قوانین و مقررات به نفع تولید داخلی اقدام کنند.

وی اظهار کرد: یکی از راه‌های حمایت از کالای ایرانی، تامین تسهیلات با نرخ سود ارزان برای واحدهای تولیدی از جمله صنوف تولیدی است؛ قرار بود پرداخت تسهیلات در قالب بسته حمایتی به اصناف تعلق گیرد اما تاکنون محقق نشده است ولی پیش بینی می شود در سال جاری عملیاتی شود.

فاضلی تصریح کرد: به عقیده اقتصاددانان نرخ سود تسهیلات بانکی برای بخش تولید نباید از نرخ تورم بیشتر باشد اما با نرخ مذکور تاکنون هیچ تسهیلاتی برای تولید اختصاص نیافته است که امیدواریم این مسئله مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.

وی ادامه داد: در تمام دنیا بنگاه‌های کوچک و متوسط مورد حمایت قرار دارند و حتی رشد و توسعه خود را مرهون تشکل‌های مردم محور و بخش خصوصی می دانند؛ لذا در ایران اگر دنبال پیشرفت اقتصادی هستیم، باید این موضوع مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رئیس اتاق اصناف ایران درباره انتخابات اتاق های اصناف هم گفت: از اصناف می خواهم که انسجام و وحدت خود را در شرایط فعلی حفظ کنند چون ارتقاء جایگاه اصناف از طریق انتخابات محقق می شود.

فاضلی وجود ۸۳۰۰ اتحادیه صنفی را نشان دهنده قدرت و موقعیت این مجموعه دانست و از اصناف سراسر کشور خواست در راستای اقتصاد پویا حرکت کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا