اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34591 مورخ:[1397-02-10 21:41:01]
فاصله 200 تنی میزان تولید مرکبات در مازندران با اسپانیا/ مشکل توسعه صادرات هنوز عملیاتی نشد
رئیس اتاق بازرگانی مازندران اعلام کرد

فاصله 200 تنی میزان تولید مرکبات در مازندران با اسپانیا/ مشکل توسعه صادرات هنوز عملیاتی نشد

 رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اعلام اینکه اطلاعات داریم که در کشور اسپانیا در هر هکتار 250 تن مرکبات برداشت می‌شود، گفت: در استان مازندران حداکثر برداشت 40 تا 50 تن است.

به گزارش مازند اصناف؛ عبدالله مهاجر در جلسه هم‌اندیشی برنامه‌ریزی برای صادرات مرکبات مازندران، اظهار کرد: مسئله صادرات مرکبات برای استان مازندران دارای اهمیت است.

وی با اعلام اینکه مهم‌ترین مشکل ما در توسعه صادرات با دولت است، تصریح کرد: نگاه و نظر استاندار مازندران بسیار مناسب است و محمد اسلامی خواستار انعکاس آن برای پیگیری است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران اشاره به ظرفیت مناسبی که برای صادرات این محصول داریم، افزود: دغدغه مشکل مرکبات باید به صورت جدی‌تر پیگیری کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: در سال 96 همکاری مناسبی برای توسعه صادرات شده و از ظرفیت بخش دولت هم باید استفاده کنیم.

مهاجر ادامه داد: در سال جدید مشوق‌های مناسبی برای صادرات اختصاص پیدا کرده است، بخش خصوصی باید اتحاد داشته باشد، اگر تامین اجتماعی و دارایی حقی از ما را ضایع کرده است، قابل پیگیری است.

وی با اعلام اینکه تا زمانی که حقوق گمرکی ما صادر نشود، صادرات معنی ندارد، گفت: جلسات متعددی در ارتباط با توسعه صادرات برگزار شده است، اما به صورت عملیاتی مشکلات جدی داریم.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اعلام اینکه 100 میلیارد تومان تسهیلات صادراتی پرداخت شده است، گفت: سال گذشته مرکبات صادر شده از مازندران 105 تن بوده است ولی حدود 23 هزار تن از گمرکات کشور خارج شده است.

این مسئول با اعلام اینکه از هم اکنون برای توسعه صادرات مرکبات برنامه‌ریزی شود، گفت: نیازهای داخلی مورد بررسی و برنامه ریزی برای صادرات محصول فراهم شود.

مهاجر با اعلام اینکه پرتقال والنیسا جز ذائقه مردم دنیا است، افزود: در سال 95 بیش از 35 هزار تن پرتقال والنیسا وارد شده است.

وی با اعلام اینکه اطلاعات داریم که از اسپانیا در هر هکتار 250 تن برداشت می‌شود، یادآور شد: در استان مازندران حداکثر برداشت 40 تا 50 تن است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: با شرایطی که در حال حاضر فراهم شده است و بخشی را دولت و بخشی دیگر را بخش خصوصی پیگیر است، اگر در کمیته به صورت منطقی در استان مطرح شود امکان افزایش میزان صادرات وجود دارد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا