اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34550 مورخ:[1397-02-02 11:52:01]
راکد ماندن 5 ساله پروژه استفاده از آب دریا برای کشاورزی/تولید ارقام مقاوم و کم‌آب برنج در دستور کار قرار گیرد
رئیس پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری برنج مازندران مطرح کرد

راکد ماندن 5 ساله پروژه استفاده از آب دریا برای کشاورزی/تولید ارقام مقاوم و کم‌آب برنج در دستور کار قرار گیرد

رئیس پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری برنج مازندران با اعلام اینکه پروژه استفاده از آب دریا برای کشاورزی 5 ساله راکد است، گفت: به‌اعتقاد من اینکه کشاورز به‌دلیل اینکه آب ندارد از کشت صرف‌نظر مشکلی را حل نمی‌کند بلکه باید در این زمینه تصمیمی درست گرفته شود.

به گزارش مازند اصناف؛  قربانعلی نعمت‌زاده درباره وضعیت کشت برنج در استان با توجه به پدیده خشکسالی اظهار کرد: به مسؤولان بخش کشاورزی گویی آمپول بی‌حسی زده شد، کشاورز، وزیر یا وکیل نیست اگر نکارد چه بخورد و چگونه معاش خانواده خود را تأمین کند؟!

وی با اشاره به اینکه مسؤولان به‌جای اینکه چاره‌اندیشی کنند نباید صورت مساله را پاک کنند باید به فکر چاره باشند، افزود: اگر کشاورز نکارد باید جایگزینی برایش تعریف شود در غیر این صورت چگونه ارتزاق کند؟

رئیس پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری برنج مازندران تصریح کرد: هنوز برنج سال قبل دست کشاورزان دستش مانده و باد کرده و به‌دلیل واردات بی‌رویه محصولش خریدار ندارد.

این محقق و پژوهشگر با بیان اینکه مسؤولان باید به دنبال راهکار باشند تا چگونگی تولید از ارقام مقاوم، شور و کم‌آب در دستور کار قرار گیرد، یادآور شد: مسؤولان یک‌ماه خودشان را جای کشاورز بگذارند اگر یک ماه حقوق نگیرند چگونه می‌توانند زندگی کنند؟ باید برای کشاورزی تصمیم‌گیری شود.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی لازم است مسؤولان به دنبال راهکار باشند، اضافه کرد: متأسفانه ما درگیر بروکراسی اداری هستیم که باید در این زمینه تصمیمی جدی گرفته شود.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه پروژه استفاده از آب دریا برای کشاورزی 5 ساله راکد است، گفت: به‌اعتقاد من اینکه کشاورز به‌دلیل اینکه آب ندارد از کشت صرف‌نظر مشکلی را حل نمی‌کند بلکه باید در این زمینه تصمیمی درست گرفته شود تا کشاورزان نیز بتوانند روزی و معاش خود را تأمین کنند و شرمنده خانواده خود نباشند.

مرجع : فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا