اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34544 مورخ:[1397-01-31 02:07:01]
ایجاد 100 هزار شغل در واحدهای صنعتی مازندران/ 7 هزار نفر در سامانه کارا ثبت‌نام کردند
استاندار مازندران اعلام کرد

ایجاد 100 هزار شغل در واحدهای صنعتی مازندران/ 7 هزار نفر در سامانه کارا ثبت‌نام کردند

 استاندار مازندران با اشاره به ایجاد 100 هزار شغل در واحدهای صنعتی استان گفت: استان مازندران با تولید 6 میلیون و 500 هزار تن مصحولات کشاورزی از جمله استان‌های برتر کشور در کشاورزی است.

به گزارش مازند اصناف؛ به نقل از سفیر هراز، محمد اسلامی‌ در جلسه شورای برنامه‌ریزی مازندران با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور با بیان اینکه با وجود کاهش بودجه اما دولت نگاه ویژه‌ای به استان مازندران دارد، اظهار کرد: از مهم‌ترین اقدامات دولت می‌توان پروژه عظیم گازرسانی عسلویه دامغان نام برد که در زمستان سال جاری دغدغه کمبود گاز در مازندران وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه با وجود برخی مشکلات اقتصادی و منابع محدود در کشور اما پروژه‌های آب، برق، مخابرات و زیرساخت و حمل و نقل نایستاد، بیان کرد: جز چند پروژه محدود اکثر پروژه‌های مازندران روند پیشرفت خود را داشت.

استاندار مازندران با اشاره به ایجاد 6 هزار و 400 شغل خانگی در سال گذشته در مازندران خاطرنشان کرد: بیش از 5 هزار شغل در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و گردشگری در سال گذشته در مازندران ایجاد شد.

این مسئول با بیان اینکه در سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان به بخش‌های مختلف استان مازندران تزریق شد، افزود: 65 درصد این تسهیلات به صورت نقد به فعالیت اقتصادی پرداخت شد تا چرخ تولید بچرخد.

اسلامی‌ با اشاره به رشد تولید شرکت‌های موفق در سال گذشته در مازندران خاطرنشان کرد: در حوزه شیلات 60 درصد در میزان صید شاهد افزایش بودیم.

وی با بیان اینکه خرید تصمینی برنج از کشاورزان موجب اعتمادسازی شده است، گفت: کشاورز که با هزاران رنج برنج خود را تولید می‌کند می‌داند که اگر در بازار مشتری نباشد دولت با قیمت مناسب آن را خریداری می‌کند که این موجب کاستن دغدغه‌های این قشر شده است.

استاندار مازندران با اشاره به ثبت‌نام 7 هزار نفر در سامانه کارا اظهار کرد: با تسهیلات ارزان قیمت و صندوق توسعه ملی به دنبال ایجاد ظرفیت‌هایی هستیم تا موجب رشد و پویایی اقتصاد و توسعه اقتصاد روستایی شویم.

این مسئول با اشاره به اینکه سند توسعه استان مازندران در 4 محور تنظیم شده است، افزود: سهم معدن در اقتصاد استان مازندران توسط صنایع مرتبط این حوزه باید افزایش یابد.

اسلامی با اشاره به بازدید از تمامی‌واحد‌های صنعتی در مازندران خاطرنشان کرد: تیم مدیریتی متشکل از مدیران کل ادارات و بانک‌ها طی جلسه در شهرهای مختلف استان با مدیران شرکت‌های صنعتی جلسه می‌گذارند و چهره به چهره مشکلات بررسی و حل می‌شود.

وی با اشاره به 100 هزار شغل در واحدهای صنعتی استان مازندران اظهار کرد: استان مازندران با تولید 6 میلیون و پانصد هزار تن مصحولات کشاورزی از جمله استان‌های برتر کشور در کشاورزی است.

استاندار مازندران با تاکید بر ایجاد 30 هزار شغل در 2 سال آینده با گسترش دامداری در مازندران گفت: با ایجاد پالایشگاه شیر در آمل توسط شرکت‌های خصوصی دامدار می‌تواند با خیال اسوده به دامداری و تولید شیر خود بپردازد.

این مسئول اظهار کرد: یک هزار و 485 نفر متقاضی درخواست وام برای گسترش و ایجاد واحدهای دامداری در مازندران هستند که رسیدن به تولید 10 هزار تن شیر قابل دسترسی است.

اسلامی در پایان با اشاره به احداث شهرک‌های توریستی در 54 نقطه از استان مازندران گفت: مذاکراتی با شرکت‌های بزرگ در زمینه ساخت و ساز صورت گرفت تا با رعایت اصول شهرسازی تمامی‌ مردم از جاذبه‌های استان بهره ببرند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا