اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34542 مورخ:[1397-01-31 02:03:01]
لزوم تلاش مدیران مازندران برای تحقق 17 هزار شغل در سال 97/ تکمیل سد هراز 1700 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد
معاون رئیس جمهور در جلسه شورای برنامه‌ریزی مازندران تاکید کرد

لزوم تلاش مدیران مازندران برای تحقق 17 هزار شغل در سال 97/ تکمیل سد هراز 1700 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

 معاون رئیس جمهور خواستار تلاش مدیران استانی برای کاهش نرخ بیکاری در سال جاری شد و گفت: استاندار مازندران از مدیران خوب کشوری است که به استان مازندران تعلق پیدا کرد و باید در سالجاری رشد بیشتری در تولید اشتغال داشته باشیم و با وارد به کار شدن افراد بیکار حدود 17 هزار نفر در این سال مشغول به کار شوند، مازندران سهم بالایی در گردشگری دارد که در سال جاری با امکانات موجود در تبصره 19 مجوزی داده شد.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدباقر نوبخت با حضور در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مازندران که در شهرستان آمل برگزار شد با اشاره به اینکه در سال 96 دولت 320 هزار میلیارد تومان در اعتبارات هزینه‌ای و اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای عملکرد هزینه داشت، اظهار کرد: از این رقم 42 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی از خزانه استفاده شد.

وی به مهم‌ترین مأموریت دولت بر اساس دستور مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: 819 هزار نفر در تولید 7/4 درصد بدون نفت سال گذشته مشغول به کار شدند اما هنوز 2 میلیون و 300 هزار نفر جمعیت بیکار داریم.

معاون رئیس جمهور خواستار تلاش مدیران استانی برای کاهش نرخ بیکاری در سال جاری شد و افزود: استاندار مازندران از مدیران خوب کشوری است که به استان مازندران تعلق پیدا کرد و باید در سالجاری رشد بیشتری در تولید اشتغال داشته باشیم و با وارد به کار شدن افراد بیکار حدود 17 هزار نفر در این سال مشغول به کار شوند.


*منابع محدود است
این مسئول استان مازندران را یک استان توریستی دانست و افزود: استان مازندران سهم بالایی در گردشگری دارد که در سال جاری با امکانات موجود در تبصره 19 مجوزی داده شد تا برای طرح‌های عمرانی در بحث گردشگری استفاده شود و باید از سرانه بودجه 73 هزار میلیاردی سهم خودش را داشته باشد.

نوبخت ادامه داد: منابع محدود است اما باید با کمک از بخش خصوصی، منابع بانکی و صندوق توسعه ملی اقدامات خوبی انجام شود.

وی جاده هراز را بیش از اینکه عامل رفاه حال استان مازندران باشد تسهیل‌گر رفت و آمد میهمانان عنوان کرد و افزود: از مردم مازندران تشکر می‌کنم.


*تامین 14 درصد آب شرب و کشاورزی مازندران از سد هراز
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه در بازدید از سد هراز در جمع خبرنگاران گفت: این سد بزرگ مخزنی می‌تواند 14 درصد آب شرب و کشاورزی استان مازندران را تامین کند.

این مسئول با اشاره به اینکه برای اینکه سد کامل شود با اقداماتی که در کنارش تعریف می‌شود هزار و 700 میلیارد تومان نیازمند است، اظهار کرد: این سد به غیر از اینکه به عنوان مخزن عمل می‌کند به دلیل اینکه چیزی حدود 9 کیلومتر از جاده آمل به تهران را زیر آب می‌برد نیاز است تا جاده جایگزین دیگری حدود 11 کیلومتری آماده شود که در دست اقدام است.

نوبخت با بیان اینکه تونلی به طول 1600 متر در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: می‌توان از منابع ریالی خزانه اقدام کرد و در گذشته هم مجوز آن از شورای اقتصاد اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه سازمان برنامه بودجه به عنوان دبیرخانه با نظر مثبت این موضوع را مطرح کرد، تصریح کرد: به جهت اهمیت کار از همه منابع در جهت تسریع کار استفاده می‌شود.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اتمام بزرگراه‌ها در مازندران گفت: جاده هراز که 64 کیلومتر آن آماده است و 37 کیلومتر مانده است و بیشتر تونل‌ها به اتمام رسیده است.

این مسئول با بیان اینکه برای استان‌هایی که با کاهش نزول آب مواجه هستند و هم برای استان‌هایی که وضعیت بارش در آنجا مناسب است، اگر نتوانیم سدها را آماده کنیم برای وضعیت کشاورزی و شرب دچار مشکل خواهیم شد، اظهار کرد: در استان مازندران اقدامات خوبی برای حل مشکل آب شرب و کشاورزی انجام شد اما برای دیگر استان‌ها کارگروه ویژه آب متشکل از  وزارت کشاورزی، وزارت نیرو و برنامه و بودجه تشکیل شده است.


*اختصاص 126 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی
نوبخت با اشاره به اینکه 126 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی در نظر گرفتیم، خاطرنشان کرد: باید بتوان با این منابع و کمک‌های بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری خارجی پروژه‌ها را پیش ببریم.

وی با اشاره به فاینانس 450 میلیون یورویی چین در ایران، افزود: در بهترین وضعیت نسبت به آغاز دولت یازدهم، قیمت نفت به نصف تقلیل پیدا کرده است که در چنین شرایطی با اولویت‌بندی باید از منابع تکمیلی بخش خصوصی و خارجی بهره ببریم که در دستور کار دولت و برنامه بودجه قرار دارد.

سخنگوی دولت با اشاره به بازدیدهای مستمر از پروژه سد هراز گفت: در حال حاضر سد هراز 35 درصد پیشرفت داشته که به دنبال افزایش پیشرفت این پروژه هستیم.


*افزایش سطح کارایی کارمندان با پرداخت‌های عادلانه
وی درباره افزایش حقوق کارمندان اظهار کرد: از فروردین ماه این مصوبه به خزانه ابلاغ و تخصیص داده شد تا پرداختی‌ها برای کارمندان و بازنشستگان صورت گیرد.

معاون رئیس جمهور افزود: بازنشستگان از 3 هزار و 400 میلیارد تومان برای جبران نابرابری‌های که در حقوقشان وجود دارد استفاده خواهند کرد.

نوبخت گفت: امیدواریم تا با پرداخت‌های عادلانه در سطح نظام اداری انگیزه و سطح کارایی کارمندان را افزایش دهیم.

بلاغ/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا