اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34521 مورخ:[1397-01-28 18:54:01]
تغییرات نرخ ارز سبب فشار بر روی قشر مصرف‌کننده کشور است/ لزوم آمادگی و برنامه‌ریزی در صورت خروج آمریکا از برجام
نماینده مردم آمل در مجلس:

تغییرات نرخ ارز سبب فشار بر روی قشر مصرف‌کننده کشور است/ لزوم آمادگی و برنامه‌ریزی در صورت خروج آمریکا از برجام

 نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاقات اخیر برای مجلس به هیچ‌وجه قابل تحمل نبود و نمایندگان مجلس عکس العمل نشان دادند و موضوع را به این دلیل رها نکرند که تغییرات ارز موجب فشار به قشر مصرف کننده در کشور وارد می‌کند.

به گزارش مازند اصناف؛عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت‌و‌گو با بلاغ با بیان اینکه کشوری که قیمت ارز ثابت نداشته و متفاوت باشد، همیشه باید منتظر چنین سونامی‌هایی در بخش ارز باشد، اظهار کرد: دولت با اقداماتی در حال کاهش قیمت ارز است و اعلام نرخ 4 هزار و 200 تومان یکی از این اقدامات است.

وی با اشاره به اینکه اگر دلار دو نرخی شود باید دوباره منتظر بروز چنین اتفاقاتی باشیم، اظهار کرد: هرکشوری که دارای نرخ ارز ثابت است چنین اتفاقاتی را تجربه نمی‌کند.


نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی سیاست دولت در حال حاضر را رفتن به سمت نرخ ارز ثابت عنوان کرد و افزود: اتفاقات اخیر برای مجلس به هیچ‌وجه قابل تحمل نبود و نمایندگان مجلس عکس‌العمل نشان دادند و موضوع را به این دلیل رها نکرند که تغییرات ارز موجب فشار به قشر مصرف کننده در کشور وارد می‌کند.

این مسئول با تاکید بر اینکه بانک مرکزی به تنهایی مسئول امور ارزی کشور نیست، خاطرنشان کرد: در مورد ارز جاهای مختلفی تصمیم‌گیری می‌شود که تصمیم معاون اول نمونه یکی از این اتفاقات است که در دولت گرفته شد.

یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه متاسفانه نهادهای متعدد متولی اقتصاد کشور هستند، گفت: این تعدد موجب می‌شود که نتوانیم بگوییم در اتفاق اخیر تنها بانک مرکزی مقصر است و بانک مرکزی سهمی‌ از تقصیر دارد اما تمام تقصیرات را نباید پای بانک مرکزی گذاشت.

وی با بیان اینکه مسائل سیاسی هم تاثیرگذار است، افزود: اگر آمریکا برجام را لغو کند شاید یک سونامی‌ ارزی در آن زمان داشته باشیم و اتفاقات اخیر یک مقدمه است.

عضو دائم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با تاکید بر اینکه باید چندین گزینه و نقشه برای اتفاقات پیش رو داشته باشیم، اظهار کرد: اگر بدون برنامه و گزینه باشیم در موضع انفعالی قرار می‌گیریم و شاید شرایط بدتر هم شود.

یوسفیان‌ملا در پایان گفت: مجلس از دستگاه‌های مختلف برنامه‌های خودشان را برای اتفاق پیش رو(احتمال خروج آمریکا از برجام) خواسته است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا