اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34473 مورخ:[1397-01-21 20:54:01]
سایه بلاتکلیفی دلار بر بازار طلا/خبری از دلار 4200 تومانی نیست!

سایه بلاتکلیفی دلار بر بازار طلا/خبری از دلار 4200 تومانی نیست!

 باوجود اعلام عرضه دلار 4 هزار و 200 تومانی در صرافی‌های کشور، عملا شاهد تعطیلی، نیمه تعطیلی و عرضه دلار 5 هزار و 800 تومانی در سطح بازار از سوی صرافی‌‌ها بودیم، باید منتظر ماند و دید که دولت با چه کلیدی این قفل تازه را باز خواهد کرد؟

به گزارش مازند اصناف؛ باوجود اعلام عرضه دلار 4 هزار و 200 تومانی در صرافی‌های کشور، عملا شاهد تعطیلی، نیمه تعطیلی و عرضه دلار 5 هزار و 800 تومانی در سطح بازار از سوی صرافی‌‌ها بودیم، باید منتظر ماند و دید که دولت با چه کلیدی این قفل تازه را باز خواهد کرد؟

محمدرضا نصیری طی گفت‌وگویی درباره بازار امروز طلا و دلار، گفت: بازار کنونی دقیقا در سکون کامل است.

وی افزود: همه در بلاتکلیفی هستند، بازار ثباتی ندارد. تکلیف ما مشخص نیست و این بلاتکلیفی بیشتر از آنکه متأثر از بار اقتصادی باشد، متأثر از بار روانی حاکم بر کشور است.

عضو هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خاطرنشان کرد: از یک‌سو شب گذشته جهانگیری معاون رئیس جمهور خبر از دلار 4 هزار و 200 تومانی در بازار روز سه‌شنبه می‌دهد از سویی دیگر سه‌شنبه‌ها بازار کارگشایی تعطیل است و دلاری به بازار تزریق نمی‌شود و مردم همه می‌دانند که این یک طبل توخالی است.

نصیری ادامه داد: با این اوضاع، کسی اعتماد نمی‌کند، هیچ اعتمادی نه در بازار خرید است و نه در بازار فروش، نه می‌توانیم سکه بخریم و نه کسی ریسک خرید می‌کند.

وی اظهار کرد: در بازاری که ظرف یک روز، هر مثقال طلا، 70 هزار تومان می‌رود بالا، بعد از چند ساعت 80 هزار تومان می‌آید پایین و دوباره صبح روز بعد، 30 هزار تومان می‌رود بالا، نه ثباتی هست و نه اعتمادی و این بلاتکلیفی بازار را دچار سکون مطلق کرده است.

این فعال بازار طلا درباره وضعیت پیش‌روی بازار طلا تصریح کرد: بازار روزهای آینده طلا بستگی دارد به اینکه دولت تا چه حد می‌تواند به وعده جهانگیری در خصوص کاهش قیمت ارز و عرضه دلار 4 هزار و 200 تومانی جامه عمل بپوشد و این وعده در حد حرف نماند، چرا که اگر این وعده در حد حرف باشد، مطمینا شاهد تبعاتی ناخوشایندتر از تبعات روز گذشته در بازار طلا خواهیم داشت.

قیمت امروز سکه با صد هزار تومان کاهش نسبت به روز قبل، یک‌میلیون و 850 هزار تومان، نیم سکه 900 هزار تومان، ربع سکه 630 هزار تومان، سکه یک گرمی 400 هزار تومان و قیمت آب شده طلا به ازای هر گرم 167 هزار تومان است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا