اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34437 مورخ:[1397-01-19 00:33:01]
نرخ سود تسهیلات برای واردکنندگان 8 درصد و برای تولید کنندگان 18 درصد است!
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

نرخ سود تسهیلات برای واردکنندگان 8 درصد و برای تولید کنندگان 18 درصد است!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بیان دیگر مشکلات تولید کنندگان کشور نیز بیان کرد: یکی دیگر مشکلاتی که بخش تولید کشور را تحت الشعاع خود قرار داده است موضوع نرخ بالای تسهیلاتی که به تولید کنندگان ارائه می شود که اخیرا تغییراتی در آن ایجاد شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ احمد انارکی محمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به راهکار های تحقق شعار سال " حمایت از کالای ایرانی" اظهارداشت: حمایت از کالای ایرانی را باید در دو بخش حمایت از مصرف کننده و حمایت از تولید کننده خلاصه کنیم که در ادامه به صورت جزیی به بیان آنها می پردازیم.

 

وی با اشاره به مشکلاتی که در بخش تولید کشور وجود دارد گفت: بازار داخلی کشور برای تولید کنندگان کشور نیست و در اختیار سایر کشور ها قرار داد؛ دلیل این امر هم واردات بیش از حد و غیر ضروری است که در کشور وجود دارد، باید بازار 80 میلیونی کشور در اختیار تولیدکنندگان خودمان قرار گیرد نه در اختیار سایر کشور ها.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بیان دیگر مشکلات تولید کنندگان کشور نیز بیان کرد:  یکی دیگر مشکلاتی که بخش تولید کشور را تحت الشعاع خود قرار داده است موضوع نرخ بالای تسهیلاتی است که به تولید کنندگان ارائه می شود که اخیرا تغییراتی در آن ایجاد شده است.

 

انارکی محمدی ادامه داد: نرخ سود تسهیلات برای واردکنندگان 8 درصد و برای تولید کنندگان 18 درصد است که این امر دست و پای تولید کنندگان را تا حدودی بسته است ؛ باید بانک مرکزی شرایطی را برای تولید کنندگان فراهم آورد تا نرخ سود ها متانسب با نرخ تورم باشد .

 

وی افزود: در خصوص قانون مالیات در راستای حمایت از تولید کننده نیز باید گفت که پیش بینی می شود مالیات بر عملکرد به ۲۰ درصد کاهش یابد که انجام این مهم، به بخش تولید کمک می کند؛ همچنین باید قوانینی در راستای اولویت بندی واردات به کشور از سوی وزارت صنعت صورت پذیرد .

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص حمایت از مصرف کننده نیز بیان داشت: تولید کنندگان نیز باید به این امر توجه کنند که مردم همواره باید بهترین اجناس را با بهترین کیفیت دریافت کنند و در راسنای این هدف تلاش و کوشش کنند، همچنین خدمات پس از فروش قوی نیز می تواند مردم را به سوی خرید کالای ایرانی تشویق کند.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا