اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34424 مورخ:[1397-01-17 18:09:01]
حمایت از کالای ایران توسط دولت و مردم جدی گرفته شود/انتقاد از واردات سجاده چینی و چادر ژاپنی
نماینده ولی فقیه در مازندران:

حمایت از کالای ایران توسط دولت و مردم جدی گرفته شود/انتقاد از واردات سجاده چینی و چادر ژاپنی

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه حمایت از کالای ایرانی باید به صورت عملیاتی توسط دولت و مردم در برنامه کاری قرار گیرد، گفت: دولت به وزارتخانه‌ها اعلام کند که نسبت به خرید کالای غیر ایرانی اقدام نکنند.

به گزارش مازند اصناف؛ آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر ساری، خواستار توجه جدی افراد جامعه به مسئله امر به معروف و نهی از منکر شد و اظهار کرد: بی‌تفاوتی نسبت به جامعه مناسب نیست و اگر این شیوه ادامه داشته باشد همه در آینده دچار مشکل می‌شویم.

وی که بخش اعظمی از صبحت‌های خود را به شعار سال مقام معظم رهبری در ارتباط با حمایت از کالای ایران اختصاص داد،تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی چندین سال است که بحث شعار سال را به مباحث اقتصادی اختصاص می‌دهند و امسال هم با نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی، برای دولت و ملت وظایف مشخصی را مطرح کردند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه کشور ما دشمنان زیادی دارد، افزود: برخی دشمنی‌ها نسبت به کشور دائمی است، به این دلیل که دین و آئین ما با فعالیت آنها سر مخالفت دارد و اقدامات آنها در جهان غیر انسانی است، پس دشمنی ما با آمریکا، رژیم اشغالگر قدس، عربستان و دیگر کشورهای غربی استراتژیک است و هیچ وقت آنها دست از دشمنی با ما برنمی‌دارند، ممکن است در برخی مواقع به ظاهر خوب باشند ولی در عمل آنها نسبت به ما دشمن هستند.

این مسئول با اعلام اینکه برای مبارزه با دشمن در حوزه اقتصادی باید نگاه به درون تقویت شود، گفت: برای مبارزه با مشکلات اقتصادی ابتدا باید بدانیم که دشمن دوست ندارد نگاه به درون در کشور ما تقویت شود، به همین دلیل تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از خودکفایی در کشور انجام می‌شود که برای موفقیت در این بخش نیاز به حمایت‌های رسانه‌ای در کشور داریم.

طبرسی با اعلام اینکه حمایت از کالای ایرانی باید به صورت عملیاتی توسط دولت و مردم در برنامه کاری قرار گیرد، گفت: دولت به وزارتخانه‌ها اعلام کند که نسبت به خرید کالای غیر ایرانی اقدام نکنند و مردم هم نسبت به تغیر شیوه زندگی خود در قبال حمایت از کالای ایرانی اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای تحقق شعار سال باید همه مردم به صورت عملیاتی از خرید کالاهای خارجی که مشابه آن در کشور تولید می‌شود امتناع کنند.

امام جمعه مرکز مازندران با اعلام اینکه ایرانی‌ها باید کالای ایرانی بخرند، گفت: ممکن است برخی‌ها نسبت به کیفیت کالای ایرانی انتقاد داشته باشند، این انتقاد درست است و باید تولیدکنندگان نسبت به تقویت بنیه تولید برای افزایش کیفیت اقدام کنند اما این را هم در نظر داشته باشید که اروپا هم در ابتدا برای رسیدن به درجه مناسب از کیفیت کالا از ابتدا در این جایگاه قرار نداشت، آنها طرح حمایت از کالای تولید داخل را در برنامه کاری قرار دارند.

این مسئول با اعلام اینکه بنیه تولید کالای مناسب در کشور وجود دارد، افزود: در کشور ما محصولات صادراتی تولید می‌شود، گام اولیه برای تولید کالای با کیفیت در کشور برداشته شده است، تولیدکنندگان باید از همان شیوه‌ای که نسبت به افزایش کیفیت کالای صادراتی اقدام می‌کنند، این موضوع را در تولید کالای مورد نیاز کشور بکار گیرند.

طبرسی با انتقاد از واردات برخی از نیازمندی‌های کشور مانند جانماز چینی و چادر ژاپنی افزود: آیا واقعا زمینه تولید این محصولات وجود ندارد، این حساسیت‌ها در جامعه باید توسط رسانه‌ها تقویت شود، رسانه‌ها نقش مهمی در فرهنگ‌سازی برای تقویت بنیه تولید داخل دارند، در کنار حمایت از کالای ایران بحث تقویت و تولید کالای با کیفیت هم مد نظر قرار گیرد.

وی با انتقاد از برخی تولیدات رسانه ملی که متناسب با فرهنگ کشور ما نیست، افزود: دیکته نوشته شده ممکن است اشتباه هم داشته باشد، وظیفه ما این است که در تریبون نماز جمعه نقاط قوت را مطرح و مسائل و مشکلات را هم مطرح کنیم، برنامه‌سازی در رسانه ملی باید با هدف ترویج فرهنگ اسلامی باشد، برخی از اقدامات و برنامه‌‌سازی‌ها در رسانه ملی متناسب با شان و نیازهای جامعه نیست، متولیان رسانه ملی نسبت به این شیوه برنامه سازی اقدام ویژه‌ای در دستور کار خویش قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه برخی نفوذی‌ها در ساختار فیلمنامه نویسی تعدادی از سریال‌ها رخنه کردند، گفت: باید حساسیت‌ها در ساخت برنامه‌های رسانه ملی جد گرفته شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به حضور گردشگران در استان مازندران و مشکلاتی که بابت عدم نظارت بر روند توزیع کالاها وجود داشت، گفت: نظارت بر قیمت‌ها بسیار ضعیف بوده است، در حوزه فرهنگی هم چالش‌های زیادی برای مردم ایجاد شده است و انتظار است که متولیان در این حوزه دقت نظر ویژه داشته باشند.

طبرسی با اشاره به مشکلاتی که کم آبی برای استان مازندران ایجاد کرده است، گفت: توسعه کشاورزی یکی از مباحث جدی در استان مازندران است، کشاورزی را از مازندران بگیریم چیزی برای استان باقی نمی‌ماند، زمینه رفع نگرانی کشاورزان باید فراهم شود و متولیان نسبت به رفع دغدغه کشاورزان در ارتباط با تامین آب کشاورزی اقدام کنند.

مرجع: بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا