اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34419 مورخ:[1397-01-16 20:45:01]
کشتارگاه دام چالوس پلمب شد/دادستان مازندران: با واحدهای کشتارگاهی متخلف برخورد قانونی می شود+تصاویر

کشتارگاه دام چالوس پلمب شد/دادستان مازندران: با واحدهای کشتارگاهی متخلف برخورد قانونی می شود+تصاویر

کشتارگاه دام چالوس که خونابه کشتار دام را به رودخانه رها می‌کرد، با دستور دادستان مرکز مازندران پلمب شد.

به گزارش مازند اصناف؛ در 10 فروردین‌ماه امسال در پی انتشار ویدیویی  با عنوان رهاسازی خونابه کشتارگاه چالوس به رودخانه از سوی خبرگزاری فارس مازندران  که در این ویدیو آب رودخانه به دلیل رهاسازی خونابه به رنگ قرمز تیره در آمده بود که سیدیونس حسینی‌عالمی دادستان مرکز استان در این زمینه واکنش نشان داد و از پلمب این کشتارگاه در پایان تعطیلات نوروزی خبر داده بود.

روز گذشته براساس هماهنگی بین شهرداری و دادستانی، این کشتارگاه بسته و تا اطلاع ثانوی عملیات ذبح و کشتار انواع دام‌های سبک و سنگین در این کشتارگاه صورت نمی‌گیرد.

 

 

این کشتارگاه به‌علت عدم رعایت نکات بهداشتی و زیست‌محیطی قبلاً توسط اداره دامپزشکی پلمب شده اما با اعتراض قصابان و تعهد برای رفع مشکل فاضلاب و خونابه از سوی مسؤولان کشتارگاه با حکم دادستانی بازگشایی شده بود که ظاهرا با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی، نمایندگان شبکه بهداشت، نماینده شهرداری و مأمور حفاظت محیط زیست پلمب شده است.

 

 

 

* شهرداری چالوس آماده همکاری برای رفع معضلات شهری است

 

جعفر ردایی شهردار چالوس نیز در این مورد به فارس، گفت: شهرداری چالوس برای پیشرفت شهر با تمام توان تلاش کرده و برای سلامت شهروندان با کسی معامله نمی‌کند و حاضر است برای رفع معضلات شهری با همه ارگان‌ها از طریق قانونی همکاری ویژه کند.

وی نصب دستگاه پیش سردکن گوشت تازه برای جلوگیری از بدبو و فاسد شدن و حفظ تازگی وشادابی رنگ آن، آسفالت محوطه کشتارگاه، تعمیرات و بازسازی ساختمان کشتارگاه و اصطبل، نصب دستگاه بی‌هوازی برای تصفیه فاضلاب و پس آب آلوده خونین، تغییر زمان کشتار دام‌ها از صبح به بعد از ظهر را از اقدامات صورت گرفته بر حل مشکلات این کشتارگاه عنوان کرد.
شهردار چالوس با تأکید بر رفع مشکلات شهر وندان در زمینه تأمین گوشت تازه و کشتار روز تصریح کرد:
با تشکیل جلسه مشترک با اعضای اتحادیه و نمایندگان قصابان و با تصمیمات و تمهیدات لازم، نسبت به رفع این مشکل اقدامات درستی صورت خواهد گرفت.

 

* تاکید بر حل مشکلات مردمی

 

دادستان مرکز مازندران هم در این‌باره به فارس، گفت: اگر چنین مواردی در سطح مازندران باشد همانند کشتارگاه چالوس عمل خواهد شد.

سیدیونس حسینی‌عالمی تصریح کرد: در حال انجام مکاتبه با همکاران سطح شهرستان‌های مازندران هستیم که اگر موارد مشابهی وجود دارد برخورد قانونی صورت گیرد چرا که وظیفه قانونی دادستانی جلوگیری از چنین موضوعاتی است اما مسؤولان اجرایی و شهرستانی وظیفه دارند برای حل مشکل پیگیری کنند تا مشکل برطرف شود.

وی درباره باز شدن زمان این پلمب نیز خاطرنشان کرد: طبیعی است در صورتی که مشکل برطرف نشود اجازه فعالیت نخواهیم داد.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا