اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34412 مورخ:[1397-01-16 02:40:01]
 پرهیز از واردات بی‌رویه ارقام خارجی
نماینده مردم آمل در مجلس تاکید کرد

پرهیز از واردات بی‌رویه ارقام خارجی

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نیاز به واردات بیش از یک میلیون و 200 هزار تن برنج در کشور، گفت: دولت در فصل برداشت محصولات کشاورزی، از واردات بی‌رویه ارقام خارجی خودداری کند تا کشاورزان به سود خود برسند.

به گزارش مازند اصناف؛ عزت‌الله یوسفیان‌ملا در مراسم نخستین نشاء مکانیزه برنج کشور در بخش دشت‌سر این شهرستان، اظهار کرد: نشاکاری برنج از مهم‌ترین و سنگین‌ترین اقدامات کشاورزی در فصل کاشت است.

وی با اعلام اینکه با مکانیزه کردن کشاورزی بسیاری از فشارها حین عملیات کاشت، داشت و برداشت، افزود: کشاورزان طی سال‌های گذشته برای شخم زدن اراضی کشاورزی از پاها و توان جسمی بهره می‌گرفتند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشاورزان با مشکلات بی‌شمار در عملیات کشاورزی به گذران زندگی پرداختند هر چند در نهایت سودآوری برای کشاورزان نداشته است.

این مسؤول بیان کرد: با توجه به مکانیزاسیون ادوات کشاورزی امید داریم حمایت از کشاورزان با توجه مدیران و مسؤولان ادامه داشته و با ترویج ابزارآلات کشاورزی این روند تداوم می‌یابد.

یوسفیان‌ملا با بیان اینکه در گذشته زنان روستایی همپای مردان در شالیزارها مشغول کشاورزی بودند و به امر منزل هم رسیدگی می‌کردند، متذکر شد: حدود 11 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی هر ساله در کشور تولید می‌شود که 3 میلیون تن آن برنج خواهد بود.

وی با تأکید بر نیاز به واردات بیش از یک میلیون و 200 هزار تن برنج در کشور، گفت: دولت در فصل برداشت محصولات کشاورزی، از واردات بی‌رویه ارقام خارجی خودداری کند تا کشاورزان به سود خود برسند.

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا