اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34404 مورخ:[1397-01-15 22:06:01]
نگرانی جدی کشاورزان از وضعیت موجود کمبود آب/ جلسه مدیریت بحران آب در مازندران تشکیل شود
رئیس مجمع نمایندگان مازندران مطرح کرد

نگرانی جدی کشاورزان از وضعیت موجود کمبود آب/ جلسه مدیریت بحران آب در مازندران تشکیل شود

رئیس مجمع نمایندگاه مازندران گفت: در فضای جامعه نگرانی‌ها جدی در حوزه کشاورزی وجود دارد و در سال جاری مبحث کمبود آب بسیار جدی است.

به گزارش مازند اصناف؛ عبدالله رضیان در نخستین جلسه شورای اداری استان مازندران در دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار کرد: در سخنان مقام معظم رهبری به دقت در ارتباط با حمایت از کالای ایران مطرح شده است.

وی با اعلام اینکه دولت هم حمایت خود را از کالای ایران اعلام کرده است، گفت: باید این اقدام به صورت عملیاتی مدنظر قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که در سال 97 به سخنان مقام معظم رهبری دل بدهیم و تنها به صرف شعار نباشد.

وی با اعلام اینکه مشکل استفاده از کالای ایران در حمایت از تولید است، ادامه داد: در این حوزه باید اقدامات جدی انجام شود.

این مسئول با اعلام اینکه اقتصاد استان مازندران بر پایه تولید محصولات کشاورزی است، افزود: آنچه که تولید استان است باید مورد حمایت شود و مشکلات زیادی در این بخش داشته و داریم از استاندار که زحمات زیادی در این مدت کشیدند قدردانی می‌کنیم ولی در فضای جامعه نگرانی‌ها جدی در حوزه کشاورزی وجود دارد و در سال جاری مبحث کمبود آب بسیار جدی است.

رضیان با اعلام اینکه در محصول استراتژی مازندران برنج و مرکبات است، گفت: این دو محصول تولید با مشکل واردات و نبود مکانیزم مناسبی برای صادرات است.

وی با اعلام اینکه در حوزه گردشگری 15 میلیون اسکان در استان ثبت شده است، گفت: نکته مهمی در این بخش وجود دارد، در سال 30 میلیون خروجی مسافر به خارج از کشور داریم و تعداد زیادی از این افراد برای گردشگری از وطن خارج می‌شوند و اگر زیرساخت مناسبی در استان ایجاد شود، امکان جلوگیری تعداد زیادی از این افراد می‌شود و اگر این افراد هر کدام هزار دلار هزینه کنند نزدیک 30 میلیون دلار ارز از کشور خارج می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اجرای طرح پنجره واحد اقتصادی در استان گفت: این طرح در استان مازندران موفق نبوده است، در بحث سرمایه‌گذار در استان مشکلات جدی داریم، در ایام عید گردشگر داشتیم ولی زیرساخت‌های ما مناسب نبوده است.

این مسئول با اعلام اینکه زیرساخت‌ها پاسخگو گردشگران نیست، گفت: برای جذب گردشگر باید نسبت به مناسب‌سازی زیرساخت‌ها اقدام شود.

رضیان خاطرنشان کرد: تلاش‌های زیادی در استان برای ساماندهی گردشگران انجام شده است، باید زیرساخت‌ها را تقویت کنیم و اگر بخواهیم بحث حمایت از کالای ایران را مطرح کنیم، نواقص را بررسی و نسبت به رفع مشکلات اقدام شود.

وی با اعلام اینکه مشکلات زیادی در حوزه صنعت استان وجود دارد، گفت: در فضای بانکی باید بازنگری مناسبی انجام شود، جرائم مشکلات زیادی برای صنعت ایجاد می‌کند، سیستم مالیاتی باید شفاف‌سازی شود و مبحثی که مورد نقد تولید کنندگان است بحث شفاف‌سازی است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اعلام اینکه در فرهنگ‌سازی باید اقدامات مناسبی انجام شود، بیان کرد: در جلسات شورای فرهنگ عمومی باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد و مردم باید انگیزه مناسب برای استفاده از کالای ایران تلاش کنند.

این مسئول با اعلام اینکه شورای مدیریت بحران آب در استانداری تشکیل شود، ادامه داد: متولیان آب بحث تامین نیازمندی‌های کشاورزان را جدی بگیرند، اگر مدیریت و ساماندهی شود، خود کشاورزان قانع هستند.

رضیان با اعلام اینکه مشکلات جدی در کشور داریم، گفت: باید حرمت مردم را داشته باشیم.

بلاغ/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا