اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34321 مورخ:[1396-12-29 04:19:01]
نظارت و بازرسی مستمر از بازار در ایام نوروز/ مبارزه با گرانفروشی، احتکار و کم‌فروشی در دستور کار است
رئیس اداره صنعت رامسر اعلام کرد

نظارت و بازرسی مستمر از بازار در ایام نوروز/ مبارزه با گرانفروشی، احتکار و کم‌فروشی در دستور کار است

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت رامسر ضمن اعلام آمادگی نظارت و بازرسی در ایام نوروز از مبارزه با گرانفروشی، احتکار و کم فروشی در شهرستان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف  سعید فیلی در گفت‌وگویی با بیان اینکه این اداره با توجه به ماهیت ذاتی خود در زمینه ساماندهی واحدهای صنفی و نظارت بر عملکرد آنها با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه‌های زیر مجموعه آن بر عملکرد واحدهای صنفی در سطح شهرستان نظارت کامل دارد گفت: با بازرسی از واحدهای صنفی به همراه بازرسان اتاق اصناف و با بازرسی های مشترک توسط ادارات ذیربط مانند اداره بهداشت، دامپزشکی، تعزیرات حکومتی، فرمانداری، نیروی انتظامی و بازرسان اتاق اصناف در ایام نوروز نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی و تامین امنیت اقتصادی مردم در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: طرح نظارتی نوروز ۹۷ از ۲۰ بهمن ۹۶ شروع شده و تا پایان فروردین ۹۷ ادامه دارد و بازرسان با حضور ویژه و بازدید از واحدهای صنفی فعالیت دارند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت رامسر عموم واحدهایی که در اولویت بازرسی قرار دارند را واحدهای اقامتی و پذیرایی، فروشگاه‌های بزرگ فروشگاه‌های تولید و توزیع پوشاک میوه فروشی‌ها واحدهای فروش اقلام پروتئینی قنادی‌ها نانوایی‌ها آجیل و خشکبار و خواربار فروشی‌ها نام برد و گفت: نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ایام نوروز بصورت منظم انجام می شود.

فیلی با اشاره به اینکه با واحدهایی که رعایت ضوابط قانونی را انجام ندادند برخورد قانونی شد گفت: تا امروز ۵۷ پرونده تخلف برای واحدهای صنفی تنظیم و به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شد که مبلغ 2 میلیون و ۵۷۱ هزار تومان در زمینه گرانفروشی و درج اتیکت و عدم ارائه فاکتور و عدم رعایت موازین بهداشتی بود.

وی تصریح کرد: در بازدیدها با گرانفروشی کم‌فروشی احتکار عدم درج قیمت، ارائه مواد پروتئینی و غذایی تاریخ گذشته و کالاهای نامرغوب و قاچاق برخورد می‌شود.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت رامسر گفت: در ایام نوروز کشیک‌هایی توسط اتحادیه‌های نانوایان تعمیرکاران اتومبیل صافکاران و سرویس‌های خدماتی مشخص شده که در اختیار ستاد تسهیلات سفر قرار می‌گیرد.

 

رامسر نوین/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا