اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34319 مورخ:[1396-12-27 15:45:01]
گسترش فعالیت بیمه‌ای با فعالان اقتصادی و اصناف مازندران در سال 97
مدیر بیمه کارآفرین مازندران خبر داد

گسترش فعالیت بیمه‌ای با فعالان اقتصادی و اصناف مازندران در سال 97

مدیر بیمه کارآفرین مازندران گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه بیمه کارآفرین مازندران در سال ۹۷ گسترش روابط بیمه و همکاری نزدیک‌تر با فعالان اقتصادی و اصناف استان است.

به گزارش مازند اصناف؛ صنعت بیمه با وجود پیشرفت‌های لازم در استان مازندران به جایگاه واقعی خویش نرسیده است.


استفاده از این صنعت در اقصی نقاط جهان به اوج خویش رسیده است و یک نیاز اساسی در کنار فعالیت‌های اقتصادی تلقی می‌شود، در حدی که اعتبار برخی از فعالیت‌های اقتصادی به سازمان بیمه‌ای که از آن واحد حمایت می‌کنند هم بستگی دارد.


در توسعه روز افزون اقتصادی کم توجهی به این صنعت زمینه بروز مشکلات در حوادث و بحران‌ها را به همراه دارد.


تجربیات حوادث گوناگون در استان مازندران و واحدهای که از ظرفیت بیمه‌ای برخودار بودند و فعالان اقتصادی که از این ظرفیت استفاده نکردند نشان می‌دهد که برگ برنده در اختیار افرادی بود که به سازمان‌های بیمه گر اعتماد داشتند و در راه توسعه فعالیت‌های اقتصادی حداقل در اثر حوادث با بحران مواجه نشدند.


با توجه به رقابتی که بین شرکت‌های بیمه‌گر در توسعه خدمات به مشتریان ایجاد شده است، افق روشنی از بابت حمایت‌های بیمه‌ای در کشور وجود داشته و روند فعالیت‌های بیمه‌ای با وجود افزایش تعداد شرکت‌های بیمه در سطح استان روبه رشد است.


در حال حاضر مشتریان علاوه بر توجه به مسائل بیمه‌ای به دنبال بررسی مزیت‌ها و قابلیت‌های شرکت‌های فعال در این زمینه هستند و به شاهد هستیم که صنعت بیمه هم رو به تخصصی شدن پیش می‌رود.


کارکردهای متفاوتی در حوزه صنعت بیمه تعریف شده است و بستگی به نیاز کشور بیمه‌ها از رشد مناسبی برخودار بودند.


توسعه فعالیت بیمه‌ای بستگی به نیازهای بومی و منطقه‎ای تعریف می‌شود و در کنار رشد اقتصادی ، حتما شرکت های فعال و پویای بیمه‌ای قرار گرفته اند  و این امر به گونه ای است که هیچ رشد اقتصادی بدون حضور بیمه امکان‌پذیر نیست.


واحدها و سازمان‌هایی این روزها موفق‌تر هستند که نیازهای بیمه‌ای خویش را به خوبی شناخته و در راستای نیازها و توانمندی‌های خویش به دنبال دریافت خدمات از سازمان‌های بیمه‌ای باشند.

 


در کنار توسعه فعالیت بیمه کارآفرین رشد و بالندگی در بیمه‌ها هم مناسب بوده است، یکی از گلایه‌های فعالان اقتصادی و یا خدمات گیرندگان از بیمه‌ها در سنوات گذشته بحث بروکراسی اداری بوده است که با توجه به گسترش این صنعت و رقابتی شدن فعالیت بیمه‌ای و با توجه به آسیب شناسی که در این صنعت در سطح استان و کشور انجام شده است، تا حدودی زیادی بروکراسی‌ها اداری در این ارتباط کاهش یافته است.


یکی از اقدامات اثرگذاری که در کشور چند سالی است به آن بیشتر توجه شده است، بحث خصوصی‌سازی در صنعت بیمه و کاهش تصدی‌گری دولت بوده است.


بیمه کارآفرین نخستین شرکت بیمه‌ خصوصی بوده که در کشور تاسیس شده و تلاش برای جذب مشتری را با رقابت سالم در دستور کار خویش قرار داد.


تداوم فعالیت بیمه کارآفرین از سال 81 تاکنون نشان دهنده پویایی این سازمان در سطح کشور است و افزایش تعداد شعبات و نمایندگی های آن نشان می‌دهد که میزان رضایت‌مندی از این شرکت بیمه‌ای بسیار مناسب است.
در ارتباط با فعالیت این شرکت بیمه در استان مازندران با محمدتقی پروانه مدیربیمه کارآفرین مازندران گفت‌وگویی انجام داده ایم که ماحصل آن را در ذیل می‌خوانید؛


وی با تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای مردم عزیز مازندران در ارتباط با فعالیت این شرکت در استان مازندران، اظهار کرد: این استان با داشتن منابع سرشار خدادادی اعم از کوه، جنگل، دشت و دریا می‌تواند یکی از قطب‌های مهم اقتصادی کشور به حساب می‌آید.

 

 

مدیربیمه کارآفرین مازندران، اضافه کرد: در سال‌های گذشته به دلیل محرومیت استان نسبت به استقرار صنایع نتوانسته به جایگاه واقعی خویش در اقتصاد برسد.


وی با اعلام اینکه پس از رفع محدودیت‌های صنعتی مازندران، با توان مدیریتی مناسب و همت مردم استان،بخشی از عقب‌ماندگی گذشته به لحاظ رشد صنعتی و اقتصادی جبران شده است، افزود: شرکت‌های بیمه‌ای به ویژه بیمه کارآفرین هم توانسته همگام با رشد اقتصادی طرح نوین بیمه‌ای متناسب با نیاز صنعت را اجرایی کند.


پروانه ادامه داد: در همین راستا از اواسط دهه هشتاد  فعالیت شرکت بیمه کارآفرین با ایجاد شعبات متعدد در مرکز و سطح استان آغاز شده است و توانسته خدمات مناسبی به مردم شریف و جامعه هدف ارائه کند و در طول این سال‌ها با بروز حوادث سخت طبیعی و غیر طبیعی در کنار مردم بوده است.


وی خاطر نشان کرد: در برخی مواقع به هنگام خدمت‌رسانی در جریان رقابت سخت و برخی اقدامات غیرحرفه‌ای برخی شرکت‌های بیمه‌ای روبرو بوده‌ایم که این موضوع نتوانسته از فعالیت و پویایی این صنعت در استان کم کند و جریان خدمات‌رسانی مانند روزهای اولیه شروع فعالیت بیمه‌ای ادامه داشته است.


مدیر شرکت بیمه کارآفرین مازندران، یادآور شد: به دلیل موفقیت‌های روز افزون همکاران ما در استان مازندران توانستیم زمینه جلب رضایت‌مندی هیأت مدیره و مدیرعامل در راستای احداث ساختمان اداری را فراهم کنند.


وی خاطر نشان کرد: این ساختمان در بلوار طالقانی شهرستان ساری با 90 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است که براساس برنامه‌ زمان‌بندی شده در ابتدای سال 97 برای رفاه حال مردم به بهره‌برداری می‌رسد.


مدیر بیمه کارآفرین مازندران ادامه داد: پروژه ساختمانی بیمه کارآفرین در استان مازندران یکی  ار بزرگترین و بهترین پروژه‌های این شرکت در کل کشور است و این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که هیأت مدیره شرکت اهمیت خاصی برای ارائه خدمات بیمه‌ای به مردم شریف و فعالان اقتصادی و تولیدی مازندران در نظر گرفته است که امیدواریم مورد حمایت و قبول مردم  عزیز مازندران بیشتر از قبل قرار گیرد.


وی گفت: در همین راستا سیاست‌های مدیریت بیمه کارآفرین استان هم بر همین اصول هدف‌گذاری شده و سرعت و روان‌سازی در ارائه خدمات بیمه‌ای و گسترش طرح‌های نو بر اساس نیاز بیمه‌ای منطقه از اصول اصلی برنامه‌های ما است تا بتوانیم فردایی بهتر را برای هم استانی‌های عزیز با حمایت بیمه‌ای شرکت بیمه کارآفرین رقم بزنیم.

پروانه با تقدیر از زحمات مدیریت ساختمان و کارکنان این شرکت در استان گفت: این مجموعه آمادگی خویش را برای خدمات‌رسانی در ایام نوروز در سراسر استان اعلام می‌کند، مردم عزیز مازندران و مسافران گرامی برای دریافت خدمات بیمه‌ای می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های این شرکت در سطح 22 شهرستان استان و همه شهرها و حتی بخش‌ها در زمان نیاز از خدمات پیش‌بینی شده بهره‌برداری کنند.


وی در ادامه با اعلام اینکه طرح به روزرسانی خدمات بیمه‌ای در سطح کشور مانند دیگر نقاط جهان در برنامه کاری قرار دارد، گفت: شرکت بیمه کارآفرین هم از این قاعده مستثنی نبوده و خدمات بیمه‌ای جدیدی متناسب با نیازهای استان را تدوین و طی فراخوانی در اختیار مردم به ویژه فعالان بخش خصوصی و واحدهای تولیدی و صادرکنندگان عزیز قرار می‌دهد.


مدیر بیمه کارآفرین مازندران افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه ما در سال ۹۷ گسترش روابط بیمه و همکاری نزدیک‌تر با فعالان اقتصادی و اصناف استان خواهد بود.


در طرف دیگر فعالیت‌های بیمه، سازمان‌های دولتی که بحث نظارت بر ارگان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را برعهده دارند و نظارت و تایید این سازمان‌ها مبین سلامت در فعالیت شرکت‌های مرتبط است قرار دارند.

 

در همین راستا مهدی گلچوب مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری مازندران در ارتباط با فعالیت شرکت‌های بیمه‌ای، گفت: شرکت‌های بیمه‌ای به عنوان پشتیبان واحدهای اقتصادی بوده و قدرت ریسک رشد اقتصادی در استان را افزایش می‌دهند.


وی یادآور شد: احساس نیاز به بیمه در رشد صنعتی استان که در نهایت منجر به رشد اقتصادی می‌شود، به شدت وجود داشته و  شرکت‌های بیمه متناسب با نیاز استان طرح‌های به روز ارائه داده و سبد بیمه‌ای این شرکت‌ها باید روز به روز رنگین‌تر شود.


گلچوب با اشاره به سابقه بسیار مناسب شرکت بیمه کارآفرین و کارنامه درخشانی که در طول فعالیت 11 ساله خویش در استان داشته است، گفت: در مدت فعالیت این شرکت خدمات بیمه‌ای متناسب با نیاز مردم و فعالان تجاری توسط بیمه کارآفرین ارائه شده است و انتظار است که این خدمات همچنان تداوم داشته باشد.

 


 امید حاجیان نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران و یکی از فعالان اقتصادی استان که ارتباط بسیار مناسبی با شرکت‌های بیمه‌ای داشته و از خدمات شرکت‌های بیمه‌ای برخودار شد، اظهار کرد: پرداخت به موقع و واقعی خسارت به حادثه دیدگان یکی از انتظارات بخش خصوصی و مردم بوده که متاسفانه برخی از شرکت‎های بیمه‌ای به حساسیت‌های مشتریان در این بخش توجه مناسبی نداشته و ندارند.


وی ادامه داد: عدم توجه به دغدغه‌های مشتریان ممکن است زمینه بی‌اعتمادی مردم به صنعت بیمه‌ای را فراهم کند.
این فعال اقتصادی با اعلام اینکه فعالیت تخصصی بیمه‌ها یکی از مواردی است که باید به آن توجه جدی کرد، گفت: شرکت بیمه کارآفرین در این حوزه به صورت مناسب ورود پیدا کرده و خدمات به بخش‌های اقتصادی و تولیدی را به صورت مناسب‌تر و با کیفت‌تر نسبت به دیگر شرکت‌ها انجام می‌دهد که در سال 97 انتظار است ارتباط بخش خصوصی بخصوص صادر کننده‌ها با این شرکت گسترش پیدا کند.


همچنین در پایان مدیر شرکت بیمه کارآفرین با اعلام اینکه حمایت‌های مناسبی از سوی مسؤولان استانی به ویژه استاندار، رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، نیروی انتظامی، پلیس راهور و پلیس راه استان با این شرکت شده است، گفت: امیداریم در سال آینده هم این همکاری تداوم داشته باشد تا ان شالله شرکت‌های بیمه‌ای به ویژه بیمه کارآفرین بتواند سهم بسزایی در رشد اقتصادی استان داشته باشند.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا